Włocławek ul. Wojska Polskiego 2a    tel. 518014526   Dni powszednie od 14,00 - 18,00  w soboty od 9,00 do 12,00


Mamy nadzieję, że znajdą się we Włocławku i okolicznych parafiach pary młodych (może małżeństwa), które chcą więcej…, które w codziennej rutynie chcą się zatrzymać na chwilę i pomyśleć o sobie, swoim małżeństwie przyszłym i obecnym, o miejscu Boga w ich życiu; o życiu zgodnym z nauczaniem Kościoła.

Poradnia rodzinna

Jednym z elementów przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa jest udział w kursie przedmałżeńskim  z  poradnictwa rodzinnego. Inna spotykana nazwa to spotkania w Poradni Narzeczonych w Poradni Rodzinnej.

W czasie trzech spotkań jest okazja zapoznać się z nauczaniem Kościoła na temat życia, jego przekazywania i ochrony. Charakter spotkań w poradni wymaga odpowiedniej ilości czasu, dlatego narzeczeni na pierwsze spotkanie powinni zgłosić się odpowiednio wcześniej, by uniknąć niepotrzebnego pośpiechu.

Szczegółowe informacje o aktualnych terminach spotkań i zapisach można uzyskać w sekretariacie Centrum


Katechezy przedmałżeńskie

Centrum zaprasza wszystkie pary narzeczonych przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa na katechezy przedmałżeńskie.
Weekendowe kursy katechezy dla narzeczonych organizowane są jeden raz w miesiącu, obejmują trzy popołudnia (piątek, sobota, niedziela). Rozpoczynają się w ostatni piątek miesiąca o godz. 17.00.

Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z zakresu doradztwa rodzinnego, psychologii, duszpasterstwa rodzin i prawa kościelnego. Należy zgłosić swój udział w kursie wcześniej. Szczegółowe informacje o aktualnych terminach katechez i zapisach można uzyskać w sekretariacie Centrum.

 

Szkoła rodzenia

 

SZKOŁA RODZICÓW OCZEKUJĄCYCH DZIECKA

Cel działania Szkoły to:
psychofizyczne przygotowanie kobiety oczekującej dziecka oraz osoby towarzyszącej do odbycia porodu, a także do pielęgnacji noworodka.

Zajęcia obejmują:

 1. pogadanki z zakresu:ćwiczenia
  1. ciąży
  2. porodu
  3. połogu
  4. naturalnego karmienia noworodka
  5. opieki nad noworodkiem
  1. gimnastyczne ogólnokształtujące
  2. oddechowe (torem przeponowym)
  3. relaksacyjne
 1. pokazy i naukę
  1. kąpieli i przewijania noworodka
  2. techniki przystawiania noworodka do piersi

Prowadzące:

 • położna Mirosława Chabel
 • położna Barbara Wiewiórska

Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w każdą 1-szą sobotę miesiąca o godz. 10.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Centrum