obrazy z E52 005

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. WOJCIECHA B.M.

ul. Sienkiewicza 2 , KIKÓŁ 87-620

parafiakikol@gmail.com

11 lutego Światowy Dzień Chorego
FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ W TORUNIU
30 marca 2019 r.

KEP - aktualności

Znalezione obrazy dla zapytania Bp Mering

Jak głosuje katolik

Katolik nie może popierać polityków zapowiadających uchwalanie destrukcyjnych praw. – Antykatolickość stała się sposobem na prowadzenie kampanii wyborczej po lewej stronie sceny politycznej – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. W mocnych słowach wzywa Polaków, aby uświadomili sobie, czym grozi załamanie polityki rozumianej jako troska o dobro wspólne, o państwo, o społeczeństwo, o każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, o każdą rodzinę.

Czytaj więcej: Jak głosuje katolik

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 15 lutego (zjazd w godzinach 15:00-16:00) - 17 lutego (wyjazd ok. godz. 18:00) 2019 roku. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą śpiwora. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają Księża lub Katecheci pod numerami telefonów:  Zgłoszenia do 11 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny, uczestnicy nie składają żadnych ofiar.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego / w poniedziałek /  w uroczystość Matki Bożej z Lourdes. Został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. Obchody tego dnia za każdym razem przypominają nam o szacunku do człowieka chorego i cierpiącego. Są też okazją do zaakcentowania konieczności zapewnienia chorym dobrej opieki, dowartościowania ich cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej.
W tym roku po raz XXV będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego, którego hasłem są słowa: «Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”. Kościół rozpoznaje w chorych szczególną obecność cierpiącego Chrystusa pisze Papież Franciszek w Orędziu na ten dzień. Zapraszamy  wszystkich chorych i cierpiących na mszę św. o godz. 17:00.

Za tydzień spotkania dla kl. VI i VII oraz IV  Sz.P.

wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

MŁODZIEŻOWA AGENCJA IFORMACYJNA

Zapowiedzi - MAIKA

Maika Kanały RSS - Zapowiedzi
  • Tajemnica Objawienia - na FFN-Z
    Na najbliższym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych pokażemy obraz: Tajemnica Objawienia. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości jak również wykładowca PWTW.
  • Młodzieżowa Agencja Dziennikarstwa #6
    Obecna edycja będzie się nieco różnić od poprzednich, ponieważ skupimy się na mediach społecznościowych. Tematem przewodnim pierwszej części warsztatów będzie vlogowanie. Sprawdź!
  • Czy młodzi potrzebują Nowego Życia ?
    I te informacje są potwierdzone. Kurs Nowe Życie – trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne- dedykowane osobom od 16 do 35 roku życia, dobiegły końca.
  • KSM Diecezji Ełckiej zaprasza na rekolekcje
    Wszystkich młodych od 14 roku życia zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które po raz kolejny organizuje KSM Diecezji Ełckiej. Odbędą się one w dn. 15-17.03.2019r. w Chełchach k. Ełku.