Wiadomości parafialne

Maj - to dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku -  w Kościele  katolickim to kres szczególnej czci Matki Bożej. Gromadzimy się wieczorami w kościołach, kapliczkach i figurach przydrożnych, na nabożeństwach ukazujących nam niezwykłą postawę duchową  Maryi.  Rodowód tych nabożeństw jest  bardzo wczesny. Gromadzenie się i śpiewanie pieśni na cześć Matki Bożej było znane już  w I tysiącleciu.  W  Polsce,  pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie, a po 30 latach  we wszystkich parafiach. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa, które są hołdem złożonym Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o godz. 17:30. W niedziele w Konontopiu po mszy sw. o godz. 16:00, w Godzeniu  o godz. 17:00 i Konotopiu o godz. 19:00 . Prosimy o zadbanie krzyży i figur, kapliczek przydrożnych.

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku" i zielonego koloru liturgicznego. O  godz. 10:00 Obraz Nawiedzenia przejmą mieszkańcy Grodzenia.
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Następna niedziela tj. 18.05.2024 r., to uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sa­kramentu pokuty i nie przyjmą Komunii Św., zaciągają na siebie grzech ciężki. W przyszłą niedzielę w naszej parafii I Komunia św. dla dzieci kl. III – uroczysta msza św. o godz. 11:00.10:30 – przygotowanie na placu przed kościołem.  Nie będzie mszy św. w Grodzeniu. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek 24.05.2024 r po mszy św. nabożeństwie o godz. 17:00, również dla młodzieży bierzmowanej i rodziców.

We wtorek po mszy św., i nabożeństwie majowym  o godz. 17, 00- egzamin przed bierzmowaniem i spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej.
 W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;  w Piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu także modlimy się w intencji Kościoła w Chinach.

25  maja br. diakoni włocławskiego seminarium przyjmą święcenia prezbiteratu. W przeddzień, tj. w piątek,  24 maja,  o godz. 19.00, w katedrze odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne w intencji przyszłych neoprezbiterów oraz potrzebne łaski dla kapłanów naszej diecezji, posługujących w kraju i poza jego granicami, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.  Tego samego dnia we wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych diecezji odbędą się podobne  nabożeństwa.

28.05.2024 od godz. 14:45 – rozpocznie się wizytacja Kanoniczna
przeprowadzona przez Ks. Bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Wizytacja jest działalnością pasterską, poprzez którą biskup diecezjalny utrzymuje bezpośredni kontakt z duchowieństwem i innymi członkami Ludu Bożego. Celem duszpasterskim jest stworzenie wszystkim wiernym okazji, aby odnowili swoje życie chrześcijańskie i zintensyfikowali działania apostolskie. Inaczej mówiąc, uświadomienie parafianom, że są wspólnotą, żywą cząstką Kościoła, która wyznaje jedną wiarę i umacnia ją poprzez wspólną modlitwę. Wizytacja umożliwia także ocenę struktur i narzędzi stosowanych w posłudze duszpasterskiej oraz uświadomienie sobie okoliczności i trudności występujących w pracy ewangelizacyjnej, tak aby można było trafniej wskazać priorytety oraz lepiej dobierać środki dla całego duszpasterstwa.

14:45

modlitwa na cmentarzu

15:00

Kościół filialny w Grodzeniu  ( Zapraszamy mieszkańców Ciełuchowa, Grodzenia Gołuchowa, Janowa )

15:30

Kościół filialny w Konotopiu nabożeństwo Majowe ( zapraszamy mieszkańców Konotopia i Jarczechowa )

16:00

spotkanie z władzami samorządowymi, grupami religijnymi parafii, rodzicami księży pochodzącymi z parafii, wszystkimi, którzy wspierają naszą parafię swoim zaangażowaniem.

17:00

Msza św. z udzieleniem  Sakramentu Bierzmowania

18:00

krótkie spotkanie z dziećmi I Komunijnymi i ich rodzicami

Potrzebne informacje

KANCELARIA  PARAFIALNA  czynna od poniedziałku do piątku w godz.  od 16:00 do 17:00
MSZE ŚW. - dni powszednie godz. 17:00 i  17:30
MSZE ŚW. w niedzielę - w  Kikole godz.  8:30, 11:30 i 16:00 - w kościółku w Grodzeniu, godz. 10:00
w kościółku Matki Bolesnej w Konotopiu o godz. 16:00 ( od maja do końca września )
SAKRAMENT POKUTY - codziennie w czasie mszy św. i na prośbę.
KONTAKT TELEFONICZNY
tel. 518014720 - ks. Proboszcz
tel. 697462990 -  ks. wikariusz
Na prośbę parafian podajemy numer konta parafialnego :
90 9537 0000 0040 4374 2000 0001
Bank Spółdzielczy oddział w Kikole
Dziękujemy za pomoc !!!

Administatorem danych osobowych
jest Parafia Rzymskokatolicka
św. Wojciecha B.M. w Kikole.

Cmentarz w Kikole

ADMINISTRACJA CMENTARZA PARAFIALNEGO W KIKOLE