obrazy z E52 005

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. WOJCIECHA B.M.

ul. Sienkiewicza 2 , KIKÓŁ 87-620

parafiakikol@gmail.com

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza maturzystów na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 15 lutego (zjazd w godzinach 15:00-16:00) - 17 lutego (wyjazd ok. godz. 18:00) 2019 roku. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą śpiwora. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają Księża lub Katecheci pod numerami telefonów:  Zgłoszenia do 11 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny, uczestnicy nie składają żadnych ofiar.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego / w poniedziałek /  w uroczystość Matki Bożej z Lourdes. Został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. Obchody tego dnia za każdym razem przypominają nam o szacunku do człowieka chorego i cierpiącego. Są też okazją do zaakcentowania konieczności zapewnienia chorym dobrej opieki, dowartościowania ich cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej.
W tym roku po raz XXV będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego, którego hasłem są słowa: «Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”. Kościół rozpoznaje w chorych szczególną obecność cierpiącego Chrystusa pisze Papież Franciszek w Orędziu na ten dzień. Zapraszamy  wszystkich chorych i cierpiących na mszę św. o godz. 17:00.

Za tydzień spotkania dla kl. VI i VII oraz IV  Sz.P.