Maj - to dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku -  w Kościele  katolickim to kres szczególnej czci Matki Bożej. Gromadzimy się wieczorami w kościołach, kapliczkach i figurach przydrożnych, na nabożeństwach ukazujących nam niezwykłą postawę duchową  Maryi.  Rodowód tych nabożeństw jest  bardzo wczesny. Gromadzenie się i śpiewanie pieśni na cześć Matki Bożej było znane już  w I tysiącleciu.  W  Polsce,  pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie, a po 30 latach  we wszystkich parafiach. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa, które są hołdem złożonym Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o godz. 17:30. W niedziele w Konontopiu po mszy sw. o godz. 16:00, w Godzeniu  o godz. 16:00 i Konotopiu o godz. 19:00 . Prosimy o zadbanie krzyży i figur, kapliczek przydrożnych.

W czwartek 02.05.2024r.
,- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Zachęcamy do wywieszenia Flagi Narodowej.

W piątek  przypada  Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Rocznica ( 233) uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W tym dniu w naszym kościele w o godz. 9:00 modlimy się  w intencji  Ojczyzny   i za Strażaków z racji św. Floriana , Po mszy św.   dalsze uroczystości odbędą się przy Pomniku Ofiar.  Zapraszamy władze samorządowe, poczty sztandarowe,  dzieci, młodzież, wszystkich parafian do  licznego udziału w naszych uroczystościach trzeciomajowych. Msze św. – o godz. 11:30 16:00 w Kikole. Nabożeństwo majowe o godz. 17:00 Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we mszy św.  Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź z racji I Piatku przed i w czasie mszy św.   W I sobotę Miesiąca różaniec wynagradzający. Zapraszamy Róże Różańcowe.

W niedzielę 05.05.2024 r. –
I Niedziela Miesiąca -  piesza pielgrzymka do Konotopia mieszkańców Moszczonnego i Lubina i wszystkich, którzy pragną złożyć dar Maryi. Wyjście z Kikoła około godz. 14,45.  Zapraszamy ! Taca gospodarcza przeznaczona jest kapliczkę. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy !

Podziękowania za pomoc w sprzątaniu kościółka i terenu w dniu 27.04.2024r. wszystkim paniom i panom. Szczególnie panom Ryszardowi i Stanisławowi za sprzątanie przez tydzień i panu Zenonowi Rumińskiemu za odnowienie kostki

•                                                                                                    Symbole Ducha Świętego :

Znalezione obrazy dla zapytania gołębica

Gołębica

Czystość, niewinność, natchnienie, pobożność, delikatność, wieczność.

Znalezione obrazy dla zapytania ogień

Ogień

Wieczność, światło, ciepło, miłość, oczyszczenie, potęgę, oświecenie duchowe,

Znalezione obrazy dla zapytania wiatr

Wiatr ( tchnienie )

Przestrzeń, ruch, zmienność, aktywność, gwałtowność, zniszczenie, tchnienie, duch, łaskę, życie, moc, przemianę, odrodzenie.

Znalezione obrazy dla zapytania woda

Woda

Oczyszczenie, uzdrowienie, odrodzenie, życie, zmienność.

Podobny obraz
Pieczęć

Piętno, znamię, wybranie, władzę, potęgę, posiadanie, własność, wierność, autorytet, ochronę.

Znalezione obrazy dla zapytania oliwa

Namaszczenie oliwą
( krzyżmem)

Błogosławieństwo,moc, trwałość, radość, poświęcenie, odrodzenie, oczyszczenie, wtajemniczenie, siłę ducha.

Znalezione obrazy dla zapytania nałożenia rąk

Włożenie rąk

Opatrzność, opiekę ojcowską, przekazanie władzy,
panowanie, błogosławieństwo, łaskę Bożą.

Hymn do Ducha Świętego

O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,
Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.
Niebieską łaskę zesłać racz
Sercom, co dziełem są Twych rąk.
Pocieszycielem jesteś zwan
I najwyższego Boga dar.
Tyś namaszczeniem naszych dusz,
Zdrój żywy, miłość, ognia żar.
Ty darzysz łaską siedemkroć,
Bo moc z prawicy Ojca masz,
Przez Boga obiecany nam,
Mową wzbogacasz język nasz.
Światłem rozjaśnij naszą myśl,
W serca nam miłość świętą wlej
I wątłą słabość naszych ciał
Pokrzep stałością mocy Twej.
Nieprzyjaciela odpędź w dal
I Twym pokojem obdarz wraz.
Niech w drodze za przewodem Twym
Miniemy zło, co kusi nas.
Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
Daj, by i Syn poznany był.
I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch,
Niech wyznajemy z wszystkich sił.