DIECEZJA WŁOCŁAWSKA DEKANAT LIPNOWSKI

PARAFIA  RZYMSKOKATOLICKA
p. w. św. Wojciecha B. M.
ul. Sienkiewicza 2,
87-620 Kikół ,
tel.  518014720 - ks. proboszcz
lub  518014686  - ks. wikariusz,

Odpust Ku czci św. Wojciecha 21.04.2013r. - godz. 11,30. Zapraszamy !!

Nabożeństwa okresowe:

Różaniec - po Mszy św. o  godz. 1700

Majowe - po Mszy św. o godz.1800

Czwartek - Nabożeństwo do Bożego
Miłosierdzia - godz. 1800

Piątek - Nabożeństwo do Matki Bożej
Bolesnej - godz. 1800

DROGA Krzyżowa  - piątek godz. 17,00

Gorzkie Żale - niedziela godz.  16,00

Nr. Rachunku 90 9537 0000 0040 4374 2000 0001    Bank Spółdzielczy oddział w Kikole

II NIEDZIELA WIELKANOCNA  -  ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                  07 kwietnia 2013r.

Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania zastanawiamy się nad ko­lejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże miłosierdzie. Druga Niedziela po Wielkanocy nazwana została Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił bł. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Pochylając się nad tajemnicąBożego miłosierdzia, najpierw wniknijmy w nasze życie, zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych śro­dowiskach?

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego  (7 kwietnia 2013 r.) Kościół w Polsce rozpocznie przeżywanie 69. Tygodnia Miłosierdzia. Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia przebiegać będzie pod hasłem "Wiara żywa uczynkami", które nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Wiary. Caritas zachęca wszystkich wiernych, a szczególnie pracowników instytucji charytatywnych i wolontariuszy, do codziennego uczestnictwa w Eucharystii i przypomnienie w poszczególne dni tygodnia przesłania miłości miłosiernej, jakie wypływa z każdego z siedmiu sakramentów świętych. Celem "tygodnia" jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy, jaką organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

Wczoraj   obchodziliśmy  10  rocznicę święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego. Polecamy Pasterza Diecezji naszej pamięci w modlitwie.

W środę przypada 3 rocznica tzw. Katastrofy Smoleńskiej. Serdecznie zapraszamy na uroczystości o godz. 18,00. Nowy adres naszej strony http://kikol.diecezja.wloclawek.pl/

W  niedzielę 21 kwietnia będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Wojciecha – Patrona naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12,00, której przewodniczyć będzie Ojciec Duchowny  WSD we Włocławku. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, asystę poczty sztandarowe, Straże Pożarne, wszystkich  Gości i Parafian . Przypominamy o łaskach odpustowych.  Zapraszamy.

Za tydzień spotkania dla kl. I i II Gimnazjum i kl. II tzw. Komunijnej.

Sprawy gospodarcze :  Rozpoczęliśmy remont organów. / I etap – kontuar, II etap ok. 05.05 2013 r./  Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zapowiedzi.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Błogosławionego  i dobrego Tygodnia Wielkanocnego

Z pozdrowieniem w Panu !     Duszpasterze.

Niedziele:

godz. 730
godz. 900
godz. 1015 /Grodzeń/
godz. 1130 /suma/
godz. 1600 /od V- X Konotopie/

Dni powszednie:

1630 i 1700 /czas zimowy/
1730 i 1800 /czas letni/

W święta cywilnie zniesione

900 i 1800

Rano
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek:
 w wakacje tylko po południu

Po południu
od Poniedziałku do Piątku: czas letni
czas zimowy 1530 - 1630

Sobota i Niedziela: nieczynna .

Copyright © 2012 - cptiv - All rights reserved.