Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

1. Obraz Matki Bożej przebywa 24 godziny w każdej rodzinie, która pragnie ją przyjąć. Przejęcie Obrazu Matki Bożej od jednej rodziny do drugiej będzie odbywać się każdego dnia o godz. 17.00 (mieszkańcy wioski lub ulicy ustalają jedną godz. ) Rodzina, która będzie przyjmowała przychodzi do najbliższych sąsiadów i przenosi do swojego domu.
  2. Swoje przeżycia, myśli, intencje w czasie przyjęcia Obrazu można odnotować w specjalnej Kronice.
  3. Czas Nawiedzenia niech będzie dniem skupienia i świętem w rodzinie, to jest dzień błogosławieństwa. Codziennie będziemy w całym różańcu prosić o potrzebne łaski dla wszystkich naszych rodzin, kapłanów. Będziemy łączyć się różańcu, który przez modlitwę w domach rozpocznie nieustanną nowennę Różańcową, która zwiąże duchowo nasze rodziny w silną i mocną wspólnotę.

Proponowany przebieg Nawiedzenia

1. Wniesienie Obrazu Matki Bożej do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakrytym białym obrusem, dwie świece, może być gromnica, kwiaty, kropidło i woda święcona, którą matka lub ojciec pokropi wszystkich zebranych.
  2. Przywitanie pieśń: O Maryjo witam Cię, lub inną
  3. Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56)
  4. Odmówienie Składu Apostolskiego (wyznanie wiary)
  5. Akt zawierzenia rodziny Matce Bożej

Radosna cześć różańca w intencji parafii

1. Wieczorny pacierz całej rodziny
  2. Litania loretańska
  3. Pod Twoją obronę
  4. Modlitwa św. Bernarda

Apel Jasnogórski o godz. 21.00

1. Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego
  2. Można też skorzystać z medialnego przekazu Apelu Jasnogórskiego (Radio Maryja, TV TRWAM). Zachęcamy, aby włączyć się do śpiewu Apelu i wysłuchać towarzyszące mu rozważania

Pacierz poranny

1. Kiedy ranne wstają zorze.
  2. Proszę, aby zaśpiewać Godzinki i odmówić część II różańca świętego Świata

Modlitwy w ciągu dnia

1. Powracający ze szkoły / pracy odmawiają krótką modlitwę sami lub wspólnie przed obrazem.
  2. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i część III różańca Bolesna
  3. Na zakończenie o godz. 18.00 ( lub innej ) dziękujemy za czas nawiedzenia i rozważamy tajemnice chwalebne.
  4. Ze śpiewem pieśni Maryjnej niesiemy od sąsiadów Obraz do swego domu (zamiast pieśni można odmawiać tajemnicę radosną różańca świętego). Najlepiej, gdy cała rodzina z lampionami (zniczami) wyjdzie po Matkę Bożą.
  5. Witamy się z sąsiadami chrześcijańskim pozdrowieniem „Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus…” i odbieramy Obraz Matki Bożej Pompejańskiej.

W pierwszą sobotę każdego miesiąca wieczorem odprawiana będzie Msza św. w intencji rodzin, które przyjęły obraz.
Wszystkie rodziny zapraszamy do udziału we wspólnej Mszy Świętej dziękczynnej z zawierzeniem rodzin po komunii świętej w naszym kościele w najbliższy wyznaczony dzień zakończenia peregrynacji.

Drogim parafianom, życzę owocnego przeżycia z Matką Bożą , na czas nawiedzenia wszystkich z serca Błogosławimy. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Duszpasterze.