obrazy z E52 005

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. WOJCIECHA B.M.

ul. Sienkiewicza 2 , KIKÓŁ 87-620

parafiakikol@gmail.com                adwent-ruchomy-obrazek-0043

02.12.2018 ADWENT
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018
Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia (zaproszenie)
W kościele pw. Najświętszego Zbawiciela we Włocławku 16 grudnia o g. 13.00
REKOLEKCJE ADWENTOWE 16 - 18 GRUDNIA 2018 r.
ZAPRASZAMY .
PASTERKA
24.12.2018 r. godz. 22:00 - Grodzeń i 24:00 - KIKÓŁ

KOŚCIÓŁ W GRODZENIU

Kościół p.w. św. Piotra i Pawła jest kościołem filialnym należącym do Parafii p.w. św. Wojciecha w Kikole. Jest to świątynia barokowa, otynkowana, murowana z cegły. Posiada prostokątną nawę poprzedzoną kwadratową kruchtą.  W fasadzie szczyt ujęty jest spływami z nadstawką z półkolisty przyczółkiem w zwieńczeniu. Szczyt kruchty również objęty  falistymi spływami. Siodłowy dach pokryty blachą, zwieńczoną wieżyczką na sygnaturkę. Wnętrze nakryte stropem. Chór muzyczny drewniany, nadwieszony. Wystrój wnętrza i wyposażenie kościoła przeważnie barokowe: ławy, obrazy, krucyfiksy i lichtarze. Przy wejściu pod balustradą wmurowano tablicę erekcyjną z czarnego marmuru. Wokół kościoła jeszcze na początku XX w. funkcjonował cmentarz grzebalny.

Remont kościółka - 2012 r.

wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

Parafia Kikół

Pomoc dla Janka

SMS- na numer 72052 - Janek

---------------------------------------------------------

* Opłatki wigilijne dla mieszkańców Kikoła rozprowadzamy w zakrystii lub na plebanii.

* Nasze rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach: 16 - 18 grudnia 2018 r.

* W czwartek 13.12.2018 r.,  przypada 37 rocznica stanu wojennego. Zapraszamy na wieczorną mszę św. i nabożeństwo.

* 15 grudnia br. – w sobotę o godz. 1230 odbędzie się spotkanie wigilijne, tradycyjnie organizowane przez Starostwo Powiatowe w Lipnie, i naszą Gminę.

* We  wtorek jesteśmy na spowiedzi w parafii WNMP, piątek i sobotę – w parafii Bł. M. Kozala w Lipnie. Kancelaria  we wtorek i piątek nieczynna. Przepraszamy.

adwent-ruchomy-obrazek-0084

Polecamy !

Bądźmy bezpieczni w internecie

Rozmowy niedokończone na antenie TV Trwam i Radia Maryja.
Zaproszeni goście: Maciej Zaborowski – adwokat, Bartosz Pastuszka – firma React Risk Advisory, spec. ds. zarządzania ryzykiem, Maciej Karmoliński – firma ForSec, spec. ds. cyberbezpieczeństwa, Adam Budek – psycholog społeczny

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

MŁODZIEŻOWA AGENCJA IFORMACYJNA

Zapowiedzi - MAIKA

Maika Kanały RSS - Zapowiedzi
  • "Pogadaj z Czarnym"
    Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Zielonogórskim zaprasza na spotkanie.
  • Propozycja rekolekcji
    Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza na rekolekcje na ferie zimowe dzieci, młodzież, oraz rodziny.
  • Sylwester 2018/19 w Zabawie
    Zapraszamy na Sylwestra – zakończenie Starego Roku i powitanie Nowego 2019 Roku do Zabawy według proponowanego planu.
  • Międzynarodowe warsztaty muzyczne
    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej informuje, iż w dniach 27-31 grudnia 2018 roku odbędą się Młodzieżowe Polsko-Niemieckie Warsztaty Muzyczne.