Aktualności parafialne

Przypominamy, ze wraz z rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego i katechetycznego  o następujących terminach  przygotowania do Sakramentów św.:

- Sakrament Chrztu – będzie udzielany w I i  III niedzielę miesiąca o godz. 11,30
- Przygotowanie do I Komunii św. w II i Iv niedziele miesiąca po mszy św. o godz. 11,30
- Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania –   w  II i IV niedzielę po mszy o godz. 8:30.

 Od 07.11.2021 r., o godz. 15.00 – w parafii Bł. Bp. Michała Kozala w Lipnie, odbędą się nauki przedmałżeńskie dla całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Małżeństwa.

   

      Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Podej­mowana w tym roku tematyka będzie zwracała uwagę na to, że każdy z nas jest „posłany w pokoju Chrystusa", hasłem - „Eucharystia jest wezwaniem do świętowania i apostolstwa", a motto biblijne „Ten, kto mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie"(J 6, 57). Niedzielna liturgia słowa oparta będzie na czytaniach z roku „C". Przypomnijmy, że adwent to okres przygotowujący do Bożego Na­rodzenia.  Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.

ADWENT 2021 | Parafia w Norwich | Parafia Rzymskokatolicka św. Jana XXIII i  św. Faustyny w Norwich

Okres adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza do 17 grudnia przygotowuje na powtórne przyjście h/lisa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część  od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio  narodzeniem Zbawiciela.  Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to Msza Św., w której towarzyszymy Najświętszej Maryi Pannie w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa w naszym kościele sprawowana od poniedziałku do piątku ,  piątek o godz. 1700.. Rekolekcje na­tomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej  Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w któ­rym znajdują się cztery świece, symbolizujące cztery niedziele adwentu.Za tydzień II Niedziela Adwentu - już od wielu lat tradycyjnie w tę Niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na - "Pomoc Kościołowi na Wschodzie". Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują Pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi, a dzisiaj zbiórka pieniężna na budujące się kościoły. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.

Nasze rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach: 12-14 grudnia 2021 r.. Już dziś módlmy się o błogosławione owoce tych rekolekcji. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, niech będą one najpiękniejszym przygotowaniem do głębokiego przeżycia Świat Bożego Narodzenia, a także  szczytowym czasem Adwentu.

W tym tygodniu I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedź. W  I Piątek: w kościele parafialnym o godz. 16.00, spowiedź w Grodzeniu w przyszłą niedzielę.( 05.12.2021 ) W I Sobotę miesiąca Nabożeństwo różańcowe ze względu na spowiedź Nabożeństwo wynagradzajace do NSNMP  będzie sprawowane po mszy św. o godz. 17:30. Zapraszamy !

Od poniedziałku  do piątku odbędzie się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego !

Obchody Święta Niepodległości 2021 w Kikole

 
Obchody Święta Niepodległości 2021 w Kikole
Obchody Święta Niepodległości 2021 w Kikolefot. Małgorzata Chojnicka
 

W Kikole obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęto od mszy świętej za Ojczyznę w kościele świętego Wojciecha. Wzięli w niej udział przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych. Wzruszający montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kikole. Następnie uczestnicy uroczystości z licznym udziałem pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik na kikolskim skwerku, gdzie przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Nie zabrakło przedstawicieli szkół i stowarzyszeń. Przy okazji tego święta odbyło się uroczyste przekazanie łodzi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kikole i jej poświecenie. Została ona ufundowana przez powiat lipnowski, a jej koszt to 55 tys. zł. Po części oficjalnej na wszystkich uczestników uroczystości czekała grochówka.

Tekst:Małgorzata Chojnicka

Galeria zdjęć------------ link

źródło: https://lipno.naszemiasto.pl/

ŚWIĘTO 11 LISTOPADA W KIKOLE - autor J. MYSZKOWSKI

Nasz Dziennik

  • Grecka młodzież czeka na spotkania z Franciszkiem
    Podczas wizyty papieża Franciszka w Grecji zaplanowane jest także osobne spotkanie z młodzieżą. O sytuacji młodzieży katolickiej w Grecji oraz oczekiwaniach związanych z wizytą opowiedział Radiu Watykańskiemu ks. Javier Pérez-Victoria, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Atenach, odpowiedzialnym za diecezjalne duszpasterstwo młodzieży „Nasza parafia jest bardzo międzynarodowa, ale nie stanowi to problemu, większość ludzi uczy się greckiego, a częściowo funkcjonujemy także po angielsku i innych językach. Większość katolików to obcokrajowcy. Ta różnorodność sprawia, że praca jest bardziej skomplikowana, ale i piękniejsza” – powiedział ks. Perez-Victoria.
  • MŚ w szachach – Carlsen wygrał z Niepomniaszczim
    Norweg Magnus Carlsen pokonał białymi Rosjanina Jana Niepomniaszczego w ósmej partii rozgrywanego w Dubaju meczu o mistrzostwo świata w szachach. To drugi rozstrzygnięty pojedynek w tej rywalizacji, w której obrońca tytułu powiększył prowadzenie do 5:3.

Papież Franciszek: umrę w Rzymie, nie wrócę do Argentyny - Wiadomości
zdjęcie  onet.pl

Miłosierdzie tworzy „nowe relacje braterskiej solidarności” – powiedział Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej. Tak nawiązał do święta Miłosierdzia Bożego, które będzie obchodzone w niedzielę.


Zwracając się do Polaków z biblioteki w Pałacu Apostolskim, Papież powiedział: – Drodzy bracia i siostry, w niedzielę będziemy obchodzili święto Miłosierdzia Bożego. Ustanawiając je, Święty Jan Paweł II przypomniał nam, że liturgia tej niedzieli zdaje się wytyczać szlak miłosierdzia, które odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy także między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności. – Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam czynił miłosierdzie drugim – podkreślił.  Przypomniał słowa z Ewangelii według św. Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. – Zwróćmy się ufni do miłosiernego Chrystusa i prośmy dla nas o łaskę przebaczenia i czynnej miłości wobec bliźniego – wezwał Franciszek. W czasie audiencji zapewnił o swej modlitwie za wszystkich, którzy zginęli i ucierpieli w wyniku powodzi w Indonezji i w Timorze Wschodnim. Ojciec Święty nawiązał też do obchodzonego we wtorek Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju, który został ustanowiony przez ONZ. Franciszek wyraził pragnienie, by sport był przeżywany jako „wydarzenie drużynowe” i by sprzyjał dialogowi i solidarności między różnymi kulturami i narodami. Zachęcił drużynę watykańskich lekkoatletów (Athletica Vaticana), czyli oficjalny klub sportowy Watykanu, by kontynuowała swoje zaangażowanie w szerzenie kultury braterstwa w dziedzinie sportu, zwracała szczególną uwagę na osoby najsłabsze i „stawała się w ten sposób świadkiem pokoju”. JG, PAP

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/235355,papiez-o-milosierdziu.html

Telefony alarmowe