• Pod koniec marca konwencja programowa PiS
    Pod koniec marca odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie przedstawiony Nowy Polski Ład - wynika z informacji PAP. Wcześniej odbędzie się konferencja zapowiadającą to wydarzenie.
  • Prognoza pogody na dziś
    Jak informuje IMGW, północno-wschodnia, północna oraz częściowo zachodnia oraz wschodnia część Europy są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Ukrainą oraz Atlantykiem.

Bp Mering w liście w ponurym czasie pandemii i walki o życie: zjednoczmy się w modlitwie i obronie życia

7 listopada 2020 r., ks. AN

„Nie bójcie się, Siostry i Bracia, duchowni i świeccy! Zjednoczmy się w modlitwie, w sprzeciwie, w obronie świątyń, podstawowych ludzkich i chrześcijańskich wartości, w obronie prawa do życia! Rodzice, przypomnijcie sobie, że Waszym zadaniem jest wychowywać mądrych, świadomych i mężnych chrześcijan, Polaków i obywateli!” – zaapelował w „liście do prezbiterów i wiernych świeckich Kościoła Włocławskiego w ponurym czasie epidemii i walki o życie” biskup włocławski Wiesław Mering.

List nieprzypadkowo datowany jest na dzień 7 listopada, gdyż przypada wtedy ważna dla Włocławka i diecezji rocznica uwięzienia bł. bp. Michała Kozala, księży, w tym profesorów seminarium, i kleryków oraz nauczycieli miasta przez Gestapo. Dla wielu z nich męczeńska droga zakończyła się w Dachau.

Drugi motyw, w słowach do diecezjan, zawarł sam biskup: „Jestem u kresu mojej posługi w Diecezji Włocławskiej, stąd bardzo osobisty charakter tego listu i apel, który kieruję do moich Diecezjan: pamiętajcie o historii kraju, diecezji, miasta! (…) Pamiętajmy, z jakiego Kościoła jesteśmy, i jak ogromną daninę krwi złożyli nasi przodkowie w wierze. Dziękuję duchownym i świeckim, którzy Chrystusa bronią i przyznają się do Niego!”

Pełna treść listu:

W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę  o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z nauką pasyjną  i Masza św.. Na te nabożeństwa zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież  i wszystkich Czcicieli Męki Pańskiej.

28.02.2021 r. – Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi o. Dominik z Białorusi, W poniedziałek 01.03.2021  spowiedź wielkopostna o godz. 8:30, 10,30 15,30 ( dla dzieci  i młodzieży ) i 17:30.

W I  niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy pary przygotowujące się do przyjęcia Sakrametu małżeństwa.

Idziemy