• Stanisław Szwed o luzowaniu obostrzeń w DPS-ach
    Przekazaliśmy rekomendacje do wojewodów, żeby decyzje o luzowaniu obostrzeń w DPS-ach były podejmowane na poziomie dyrektorów placówek w uzgodnieniu z powiatowym sanepidem – powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
  • Pod koniec marca konwencja programowa PiS
    Pod koniec marca odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie przedstawiony Nowy Polski Ład - wynika z informacji PAP. Wcześniej odbędzie się konferencja zapowiadającą to wydarzenie.

List otwarty do Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zwiększenia prawnej ochrony życia nienarodzonych dzieci i rozszerzenia ustawy „Za życiem” Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, od 20 lat otaczające troską ludzkie życie od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, apeluje do Parlamentarzystów o uchwalenie już w pierwszym roku nowej kadencji zakazu aborcji eugenicznej oraz zwiększenie pomocy dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.   Apelujemy o uchwalenie w tym celu ustawy eliminującej z ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłankę eugeniczną, czyli możliwość zabicia nienarodzonego dziecka z uwagi na podejrzenie ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Nauka wskazuje jednoznacznie, że życie zaczyna się w momencie poczęcia (zapłodnienia). Aborcja z powodu podejrzenia choroby u dziecka nienarodzonego jest okrutnym zabójstwem bezbronnego człowieka. Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w 2018 r. przeprowadzono w polskich szpitalach 1076 aborcji, z czego 1050 to właśnie aborcje eugeniczne. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wspiera rodziny wychowujące dzieci dotknięte przewlekłą chorobą czy niepełnosprawnością. Mamy świadomość, że dla wielu kobiet podjęcie decyzji o urodzeniu chorego dziecka to heroizm. Doceniamy uchwalenie w 2016 r. ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Z naszych doświadczeń i obserwacji wynika jednak, że to wsparcie jest niewystarczające. Oczekujemy, że Parlament nowej kadencji rozszerzy uprawnienia rodzin, które na co dzień zmagają się z wieloma wyzwaniami i wydatkami, związanymi z opieką nad ciężko chorymi dziećmi. Za rodzinami potrzebującymi takiego wsparcia postulujemy m.in. podwyższenie przysługujących im świadczeń, pełne finansowanie rehabilitacji (także w warunkach domowych), zwiększenie zakresu refundowania sprzętu medycznego potrzebnego w codziennej opiece i zwiększanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnością. Apelujemy do Parlamentarzystów o uchwalenie w ciągu najbliższego roku ustaw wprowadzających w życie dwa powyższe postulaty. Dzięki takim zapisom rodziny dzieci urodzonych po wyeliminowaniu tzw. przesłanki eugenicznej będą miały zagwarantowane od państwa niezbędne wsparcie. Jednoczesne wprowadzenie obydwu regulacji odbierze również część argumentów zwolennikom zachowania przesłanki eugenicznej w ustawie z 7 stycznia 1993 r., podnoszącym kwestię kosztów opieki nad chorymi czy niepełnosprawnymi dziećmi. Podstawowym prawem każdego człowieka, także chorego, niepełnosprawnego i nienarodzonego, zagwarantowanym w art. 38. Konstytucji RP, jest prawo do życia. Należy skutecznie i trwale poprawić jego ustawową ochronę.

Wojciech Zięba prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka AB, pro-life.pl

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/215215,bronmy-zycia.html

W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę  o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z nauką pasyjną  i Masza św.. Na te nabożeństwa zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież  i wszystkich Czcicieli Męki Pańskiej.

28.02.2021 r. – Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi o. Dominik z Białorusi, W poniedziałek 01.03.2021  spowiedź wielkopostna o godz. 8:30, 10,30 15,30 ( dla dzieci  i młodzieży ) i 17:30.

W I  niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy pary przygotowujące się do przyjęcia Sakrametu małżeństwa.

Idziemy