NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
Msza św. za wstawiennictwem MB. Bolesnej
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
13.08.2020 R., godz. 17:30

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNIE  -  17:00 i 17:30
                        W każdy piątek o godz. 17:30 - msza św  przez wstawennictwo  MB Bolesnej.

PRZYJDŹ NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ! NIE ZOSTAWAJ W DOMU.

Drodzy Parafianie  !

Trwają wakacje, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Przypominamy o godnych strojach w kościele.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 17:30 na rekolekcje pt. ”Ocalenie  w Sercu Maryi i Jezusa.” Całkowite oddanie się Maryi wyraża się za pomocą różnych pojęć. Jednym z nich jest pojęcie: “poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi”. Poświęcenie oznacza bowiem akt oddania czegoś lub kogoś na własność Panu Bogu. 6 czerwca 2017 roku Episkopat Polski, przez usta ks. abp Stanisława Gądeckiego - poświęcił po raz kolejny Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi.  W liście pasterskim na adwent 2018 roku, ks abp Stanisław Gądecki pisał: “Godne polecenia są zwłaszcza te środki, które w różny sposób prowadzą do osobistego oddania się Maryi w duchu św. Ludwika de Montfort.”  W tym roku w Uroczystość WNMP nastąpi akt zawierzenia Ojczyzny i nas samych NSM.

!  Spowiedź codziennie przed i po Maszach św.  Kancelaria od godz. 16:00 do 17:00

W niedzielę 02 sierpnia msza św. i nabożeństwo wypominkowe na cmentarzu w Kikole o godz. 16:00, a w niedzielę  a 09 sierpnia na cmentarzu w Konotopiu również o godz. 16:00. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej.  Przypominamy, że nie będzie mszy św. w Kościółku w Konotopiu

14 sierpnia ( w piątek ) br. całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii
16 sierpnia I Komunia o godz. 11:00
09.08. 2020 r. o godz. 15:00 odbedzie się Rajd rowerowy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Zapraszamy ! ( Zapisy w Gminie)
30.08.2020 r.,  - DOŻYNKI PARAFIALNO - GMINNE - godz. 11:30. ( Przypominamy o Konkursie wieńcowym )

W miesiącu sierpniu .  Kościół w Polsce wzywa wiernych, by powstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią, a także by innych nimi nie częstowali. Tak już jest od 1984 roku, kiedy Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła sierpień miesiącem trzeźwości narodu (miesiącem abstynencji). Dlaczego sierpień?. Dlatego, że to miesiąc wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych narodowych rocznic. Sierpień   w naszej historii współczesnej miesiąc przebudzenia narodowego- powstanie „Solidarności”.  Alkoholizm poniewiera ludzką godność. To zagrożenie  dla bytu narodowego, dla polskich rodzin. Co piąta rodzina dotknięta jest problemem alkoholowym, milion ludzi jest uzależnionych od alkoholu, około pięć milionów jest codziennie pijanych.  Skutki są tragiczne: uzależnienie, rozpad życia rodzinnego, rozwody, depresja, matki samotnie wychowujące dzieci – bez ojca, przemoc w rodzinach, agresja i wiele innych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach. Przystępujmy do Komunii św. Odmawiajmy Różaniec. Podejmijmy abstynenckie postanowienia na czas miesiąca, czy też dłużej!

Jednocześnie zobowiązuję̨ szkołę̨ do wcześniejszego informowania mnie o planowanych inicjatywach odnoszących się̨ do powyższego zagadnienia (mój numer telefonu ..........................................).

W przypadku nieuwzględnienia wyrażonej powyżej woli poinformuję kompetentne instytucje państwowe oraz dołożę̨ wszelkich starań́, aby konsekwentnie bronić dóbr osobistych mojego dziecka na drodze postepowania cywilnego.

Podpis rodzica/opiekuna prawnego:
......................................................

KEP - aktualności

• Ostrzeżenie przed nieznanymi przesyłkami z Chin
    Amerykańskie władze zidentyfikowały część nasion z tajemniczych przesyłek rzekomo pochodzących z Chin, jakie trafiały w ostatnich dniach do Polski, USA i innych krajów.
  • Francja: Groźny pożar koło Marsylii
    Groźny pożar lasu i zarośli w pobliżu Marsylii zmusił władze do ewakuacji wczoraj wieczorem ok. 1200 osób, w tym wielu turystów wypoczywających na nadmorskich kempingach.

Ostrzeżenia pogodowe !