KANCELARIA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  W GODZ. 16:00 - 17;00 Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30 do 18:00.  Msze sw. 17:00 i 18:00, w sobotę 17:30 i 18:00.

Tych, którzy nie mogą pojechać autokarem na uroczystości
“Polska pod krzyżem”
  we Włocławku - Kruszynie, zapraszamy

czuwanie pod krzyżem o godz. 18:00 do naszego Kościoła.                Podobny obraz

Program -  18:00 – Msza Święta i  18:30 – Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną,  - ucałowanie relikwiarza krzyża św.

Polska Pod Krzyżem – transmisja on-line

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wydarzenie Polska pod Krzyżem będzie transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online będzie na stronach:
WWW.TVP.INFOWWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.
DROGA KRZYŻOWA będzie transmitowana od godziny 20:15 na antenie TVP1 oraz na falach radiowej Jedynki. Przez cały dzień towarzyszy nam ekipa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Prosimy Was o modlitwę za wszystkich ludzi mediów pracujących przy Polsce pod Krzyżem

Ostrzeżenia pogodowe !

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.09.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.09.2019 r. Zapraszamy !
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU od godz. 17:30 do 18:00
WEŹMY UDZIAŁ W TYM WIELKIM WYDARZENIU
ORGANIZUJEMY AUTOKAR - PROSIMY O ZAPISY !

INTENCJA PAPIESKA NA WRZESIEŃ 2019 R.:

Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

Po uroczystym odegraniu hymnu przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Powiatu Lipnowskiego Krzysztof Baranowski. Został przedstawiony zarys historyczny przygotowany przez Paniom Jolantę Kuczkowską. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym walczących w obronie ojczyzny, kwiaty złożyły delegacje młodzieży, seniorów, władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować funkcjonariuszom Posterunku Policji w Kikole oraz Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczonnym za zabezpieczenie uroczystości. Również słowa uznania kierujemy do Pana Kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego za uświetnienie naszej uroczystości.

Tekst : Aneta Falkowska

Zdjęcia : Iwona Boguska

Polonia Christiana 24

• Huti grożą atakami na Zjednoczone Emiraty Arabskie
    Jemeńscy rebelianci Huti, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za sobotni atak na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej, poinformowali w środę, że celem ich ataków mogą być dziesiątki kolejnych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).
  • W projekcie rezolucji PE zapis dotyczący rotmistrza Pileckiego
    W projekcie rezolucji dotyczącej wpływu paktu Ribbentrop-Mołotow na historię Europy znalazł się zapis wzywający do ustanowienia Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walczących z Totalitaryzmem. Miałby on przypadać 25 maja, w dniu śmierci rtm. Witolda Pileckiego – informują służby PE.

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.  Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00.

08.09. 2019 r.-  Pielgrzymka  do Skępego.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii.  Zapraszamy.

09.09.2019 R- SPRZATANIE TERENU W SKANKTUARIUM  MB. BOLESNEJ o godz. 9:00 - Prosimy o pomoc - dziekujemy !

15 września – Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Konotopiu  pod przewodnictwem   Kanclerza Kurii Diecezjalnej Ks prał. Artura Niemiry.  Msze św. o godz. 10:00 i 12:00 suma. Zapraszamy.

22.09.2019 r. - Odpust św. Tekli godz. 11:30 - Zapraszamy

MAI

Aktualności - MAIKA

Maika Kanał RSS - Aktualności
  • Ekologicznie przez Europę!
    Nasza Pierwsza Emobilna Pielgrzymka Polska – Watykan dociera coraz dalej! Pielgrzymi odkrywają nowe szlaki, dyskutują nad obecnością ekologii w codziennym życiu i ubogacają się duchowo.
  • Miesięcznik dla ministrantów “Króluj nam Chryste”
    “Króluj nam Chryste” to ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów. Ma on na celu nie tylko integrację Służby Liturgicznej Ołtarza w Polsce, ale także ma pomagać w formacji duchowej i intelektualnej młodych chłopaków.
  • Instruktaż ładowania pojazdów elektrycznych
    Mieliście okazję ładować samochód elektryczny? Może myślicie, że to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Kilka sekund i ładowanie rozpoczęte! Zapraszamy do obejrzenia instruktażu!

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl