Diecezja Włocławska

„Rok 2020 Rokiem Życia" konkursy plastyczne, wokalne i literackie (zaproszenie)

XVI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA I DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA pod hasłem Rok 2020 Rokiem Życia"
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy plastyczne, wokalne i literackie

Konkurs 2020

XX Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim (zapowiedź)

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.02.2020 r., - godz. 17:30
W każdy piątek. - godz.17:30
Msza św. za wstawiennictwem MB. Bolesnej

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 i 17:30

We wtorek 18 lutego po mszy o godz. 17:30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla Kl. VIII i III Komunijnych. Na prośbę rodziców od przyszłej niedzieli  w 2 i 4 niedzielę o godz. 11:30, będziemy sprawować mszę św. dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w tej mszy św.

Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17:30 na mszę do MB Bolesnej.

Od 08 – 10 marca 2020 r., odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez Michaelitę, o Andrzeja Żarkowskiego. Prosimy o zarezerwowanie czasu w naszych rodzinach na te święte  ćwiczenia duchowne, które dla nas katolików są obowiązkowe./ przypominamy o tym obowiązku /

W tym tygodniu, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

Po uroczystym odegraniu hymnu przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Powiatu Lipnowskiego Krzysztof Baranowski. Został przedstawiony zarys historyczny przygotowany przez Paniom Jolantę Kuczkowską. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym walczących w obronie ojczyzny, kwiaty złożyły delegacje młodzieży, seniorów, władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować funkcjonariuszom Posterunku Policji w Kikole oraz Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczonnym za zabezpieczenie uroczystości. Również słowa uznania kierujemy do Pana Kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego za uświetnienie naszej uroczystości.

Tekst : Aneta Falkowska

Zdjęcia : Iwona Boguska

• Słony rachunek dla warszawskiego MPWiK
    Potwierdzam, że w czwartek wpłynęło do MPWiK pismo z Wód Polskich, w którym jest mowa o naliczeniu opłaty podwyższonej w wysokości 10,5 mln zł – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. Jak zaznaczył, pismo podlega analizie i jest za wcześnie, aby odpowiedzieć, czy zostanie zareklamowane.
  • Chiny: W Hubei większość firm nie wznowi pracy przed 10 marca
    W dotkniętej epidemią koronawirusa prowincji Hubei w środkowych Chinach większość firm nie będzie mogła wznowić działalności przed 10 marca – ogłosiły w czwartek miejscowe władze. Z zakazu wyłączono firmy kluczowe dla interesu narodowego i publicznego.

Polonia Christiana 24

• Ja katolik. Jak Kościół i Niemcy zareagowali na „Querida Amazonia”?

Synod Amazoński wzbudził ogromne emocje wśród katolików na całym świecie. W związku z tym zarówno postępowcy jak i konserwatyści w wielkim napięciu oczekiwali na publikację adhortacji papieża Franciszka podsumowującą obrady biskupów. Czy któraś ze stron ma powody do zadowolenia po poznaniu treści papieskiego dokumentu? Czy czeka nas powtórka sprzed kilku lat, czyli walka na interpretacje jak w przypadku adhortacji „Amoris Laetitia”? Na program „Ja Katolik” zapraszają Krystian Kratiuk i gość specjalny Paweł Chmielewski.

• Polska przed wyborami. Czy Abby Johnson zmieni nasz kraj?

Czy przyjazd do Polski nawróconej aborcjonistki Abby Johnson zmieni sposób spojrzenia wielu Polaków na aborcję? Czy tzw. kompromis w tej sprawie przestanie być wreszcie synonimem spokoju społecznego, a stanie się powodem do wstydu? I czy zmiana ta dokonać się może już w maju, przy wyborczych urnach?