• Bundestag przyjął unijną dyrektywę gazową
    Niemiecki Bundestag przyjął nowelizację ustawy o zaopatrzeniu w energię elektryczną i gaz, która stanowi implementację dyrektywy gazowej UE oraz dotyczy m.in. Gazpromu i Nord Stream 2. Za nowelizacją głosowali posłowie koalicji rządowej CDU/CSU i SPD oraz opozycyjnej FDP.
  • W sejmowej Komisji ds. UE zasiądzie 44 posłów
    Sejm wybrał skład Komisji do spraw Unii Europejskiej; zasiądzie w niej 44 posłów: 23 przedstawicieli PiS, 13 przedstawicieli KO, 5 przedstawicieli Lewicy i 3 przedstawicieli KP PSL – Kukiz'15.
  • Do Sejmu trafił projekt likwidujący 30-krotność ZUS
    Do Sejmu w środę trafił wniesiony przez grupę posłów PiS projekt ustawy likwidującej od 2020 r. górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe – tzw. 30-krotności ZUS. Ma przynieść dodatkowe 7,1 mld zł.
  • Muzeum Józefa Piłsudskiego ma mecenasa
    PKN Orlen objął mecenatem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – poinformowała w środę w komunikacie spółka. Dodano, że koncern paliwowy wesprze projekt „Żołnierze Niepodległości”, który ma upamiętnić i uhonorować walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej do 1922 roku.

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 I 17:30

Dzisiaj 10.11.2019 - o godz. 15:00 w parafii bl. Bp. M. Kozala rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi przygotowujących się do  Sakramentu  Małżeństwa.

Jutro tj. 11 listopada br. przypada 101 rocznica odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.. Nasze uroczystości rozpoczynamy od mszy za Ojczyznę  o godz. 9.00. Zapraszamy  poczty sztandarowe, władze powiatowe i gminne, dzieci, młodzież i was drodzy parafianie. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną naszą Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Uroczystość niezwykła – uświetni ją  orkiestra z Róża, występ patriotyczny  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kikole. Następnie udamy się pod  pomnik Wolności na dalsze uroczystości / prosimy o zabranie zniczy /. Druga msza sw. św. o godz.  11:30.  Nie będzie mszy św. popołudniowych

Wspólnota Młodych Wypłyń na głębie działająca przy parafii bł. Michała Kozala w Lipnie BM zaprasza na Wieczór Chwały „SKAMIENIALI”, który odbędzie się 15 listopada 2019 roku o godzinie 1900. Jednocześnie będzie to rejonowe skupienie młodzieży przed Adwentem – Rejon Włocławski.

W przyszłą niedzielę po Mszy św.  godz. 8:30 spotkanie   kl. VI i VII. Po 11:30 spotkanie dla kl. IV.  /.   Pielęgnacja drzew. /

Po uroczystym odegraniu hymnu przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Powiatu Lipnowskiego Krzysztof Baranowski. Został przedstawiony zarys historyczny przygotowany przez Paniom Jolantę Kuczkowską. Na zakończenie uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym walczących w obronie ojczyzny, kwiaty złożyły delegacje młodzieży, seniorów, władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować funkcjonariuszom Posterunku Policji w Kikole oraz Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczonnym za zabezpieczenie uroczystości. Również słowa uznania kierujemy do Pana Kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Powiatu Lipnowskiego za uświetnienie naszej uroczystości.

Tekst : Aneta Falkowska

Zdjęcia : Iwona Boguska

Polonia Christiana 24

• 14 listopada

1918 – Rada Regencyjna podjęła decyzję o samorozwiązaniu i wydała dekret, na mocy którego swe obowiązki przekazała Józefowi Piłsudskiemu. Działająca od lata 1917 roku Rada Regencyjna położyła podwaliny pod budowę niepodległego państwa polskiego, kształtując porządek prawny, rozbudowując administrację, armię i szkolnictwo. 7 października 1918 roku Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski.