NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.09.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.09.2019 r. Zapraszamy !
WAKACJE 2019
PAMIĘTAJ O MSZY ŚW. w NIEDZIELĘ i PIĄTKU MIESIĄCA ! !
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)
SIERPIEŃ
Miesiąc abstynencji od alkoholu , by rodzina była szczęśliwa !
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU od godz. 17:30 do 18:00

- Ten atak na arcybiskupa krakowskiego jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę i nie poddał się tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił:, „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą”– podkreślił w rozmowie z TV Trwam ks. bp Wiesław Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej akcentował, że poprawność polityczna zamieszkała w naszych umysłach tak mocno, że nie chcemy się narażać, nie chcemy wypowiadać tez, które nie znajdą powszechnego uznania.

– Natomiast wielu ludzi świeckich potrafi bardzo jasno określać swoje stanowiska. Tyle ile słyszałem pięknych słów ze strony ludzi świeckich o pracy duchownych to już dawno tego nie było – mówił ordynariusz diecezji włocławskiej.

W dzisiejszych czasach Kościół szczególnie potrzebuje świadków, którzy są gotowi dawać radosne świadectwo Ewangelii. Dlaczego się nie mówi, o tych, którzy w Kościele znajdują oparcie, siłę do przebaczenia, o tych, którym Kościół pomógł?- wskazywał ksiądz biskup.

– Dostałem niedawno list od kobiety, która miała za sobą te strasznie bolesne doświadczenia związane z molestowaniem seksualnym. […] Ta kobieta pisze mi: „Księże biskupie, dlaczego nigdy się nie mówi o tych, którzy właśnie w Kościele, w tej swojej trudnej bolesnej sytuacji, znajdują oparcie, siłę do przebaczenia, znajdują siłę do prowadzenia dalej normalnego życia? Dlaczego nikt nie mówi o tym ile nam Kościół pomógł?” To jest cudowne świadectwo, bo dobrze wiemy jak często można zranić, skrzywdzić ludzi, rzucając na nich rozmaite oskarżenia – wspomniał duchowny.

Postawa księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego jest wyrazem jego odwagi i mądrości, a jednocześnie odpowiedzią na apel wspominanej kobiety – akcentował ks. bp Wiesław Mering. Metropolita krakowski nie bał się sprzeciwić panującym trendom poprawności politycznej. Jako filozof, a przede wszystkim, jako kapłan, czyli sługa Chrystusa, głosił słowa ewangelicznej prawdy.

– Przecież arcybiskup nie powiedział niczego innego, niż powinien myśleć, każdy normalny, zdrowy: świecki, ksiądz, czy biskup. Jak możemy godzić się, z tak chorą ideologią, jaką jest LGBT? Przecież Ojciec Święty Franciszek – tego nie znajdziemy na łamach ani „Gazety Wyborczej”, ani „Newsweeka”, ani wielu innych organów prasowych – mówił, że to jest coś tak chorego i coś tak niedobrego, czego jeszcze w historii nie było – zaznaczył biskup włocławski.

Atak na księdza arcybiskupa Jędraszewskiego, miał zamknąć usta polskiemu Kościołowi. Jednak prawda Ewangelii jest silniejsza – podkreślał ksiądz biskup Mering.

– Ten atak na arcybiskupa krakowskiego, który nie powiedział niczego za wiele i niczego o prawdzie, czego nie byłbym przekonany, jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę. Nie poddał tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił:, „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą”, ale jeżeli to jest prześladowanie za wierność Ewangelii to drogi Marku, podziw i wdzięczność za to, co powiedziałeś i co zrobiłeś – akcentował ks. bp. Wiesław Mering.

INTENCJA PAPIESKA NA SIERPIEŃ 2019 R.:

Intencja ewangelizacyjna: Aby rodziny dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej «laboratoriami humanizacji».

• Dwóch grotołazów utknęło w jaskini
    W Tatrach trwa wyprawa ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, gdzie utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda.
  • Marszałek Senatu: będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy o sprawie ekshumacji
    Będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o sprawie ekshumacji; myślę, że w niedługim czasie dojdzie do zgody i rozpoczęcia prac ekshumacyjnych, bo musimy znaleźć wszystkie groby: legionistów z 1920 r., groby z 1939 r. i z rzezi wołyńskiej z 1943 r. – oświadczył w sobotę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

18 sierpnia – Nabożeństwo do Michała Archanioła – o godz.  11:30

24 sierpnia / sobota / Dożynki  Powiatowo  - Gminne – msza św. dożynkowa z wieńcami – o godz. 14:00 następnie przemarsz na  boisko przy ul. Kasztelańskiej.

MAI

Maryja Wniebowzięta

Obchodzona 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz...

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

• Abp Hoser: rośnie liczba pielgrzymów w Medziugorie
    Do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie przybywa coraz więcej pielgrzymów. Rocznie docierają tu nawet trzy miliony pielgrzymów, większość w okresie letnim. Mówi o tym w wywiadzie dla włoskiej agencji SIR abp Henryk Hoser, którego papież Franciszek mianował specjalnym wizytatorem apostolskim parafii w Medziugoriu.
  • Pokój, spokój i niepokój
    Odpowiedź, której Jezus udziela na postawione przez siebie pytanie, jest wysoce niepokojąca i tajemnicza. To istna bomba rozsadzająca nasze przekonanie, że już znamy Jezusa.
  • Inauguracyjne zwycięstwo Realu Madryt w Lidze Hiszpańskiej
    Piłkarze Realu Madryt od wyjazdowej wygranej z Celtą Vigo 3:1 rozpoczęli sezon 2019/20 hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewskim" nie przeszkodziła absencja kontuzjowanego Edena Hazarda oraz czerwona kartka Luki Modrica.