Diecezja Włocławska

Noworoczne spotkanie z Biskupem Włocławskim

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  8:00

Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu:

/ Przypominamy o zeszytach dzieci i młodzieży /

14 stycznia 2020 wtorek

Od  1300  ul. Ogrodowa / 17/
Od 1300 ul. Zboińskiego domki  /17

15 stycznia 2020 środa

Od  900 Rybniki  /30/
Od  1000      Pl. Kościuszki / 34 /

16 stycznia 2020 czwartek
Od 14:30  ul. Krótka i Stary Rynek / 29/ x 2  księży

17 stycznia 2020 piątek
  Od 12  00  ul. Polna i Łąkowa / 54 / - 2 księży

18 stycznia 2020 sobota

• Od 900 Ul. Toruńska, Szosa Toruńska i Cichy Zaułek / 80 /

______________________________________________________IV tydzień

20 stycznia 2020   poniedziałek

Od 1300    ul. Radosna, Lipowa, Kasztelańska,  Nowa, Janusza z Kikoła   / 32 / - 2 księży /

W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci kl III – mierzenie alb. Spotkanie dla kl. VI i VII.

- Ten atak na arcybiskupa krakowskiego jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę i nie poddał się tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił:, „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą”– podkreślił w rozmowie z TV Trwam ks. bp Wiesław Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej akcentował, że poprawność polityczna zamieszkała w naszych umysłach tak mocno, że nie chcemy się narażać, nie chcemy wypowiadać tez, które nie znajdą powszechnego uznania.

– Natomiast wielu ludzi świeckich potrafi bardzo jasno określać swoje stanowiska. Tyle ile słyszałem pięknych słów ze strony ludzi świeckich o pracy duchownych to już dawno tego nie było – mówił ordynariusz diecezji włocławskiej.

W dzisiejszych czasach Kościół szczególnie potrzebuje świadków, którzy są gotowi dawać radosne świadectwo Ewangelii. Dlaczego się nie mówi, o tych, którzy w Kościele znajdują oparcie, siłę do przebaczenia, o tych, którym Kościół pomógł?- wskazywał ksiądz biskup.

– Dostałem niedawno list od kobiety, która miała za sobą te strasznie bolesne doświadczenia związane z molestowaniem seksualnym. […] Ta kobieta pisze mi: „Księże biskupie, dlaczego nigdy się nie mówi o tych, którzy właśnie w Kościele, w tej swojej trudnej bolesnej sytuacji, znajdują oparcie, siłę do przebaczenia, znajdują siłę do prowadzenia dalej normalnego życia? Dlaczego nikt nie mówi o tym ile nam Kościół pomógł?” To jest cudowne świadectwo, bo dobrze wiemy jak często można zranić, skrzywdzić ludzi, rzucając na nich rozmaite oskarżenia – wspomniał duchowny.

Postawa księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego jest wyrazem jego odwagi i mądrości, a jednocześnie odpowiedzią na apel wspominanej kobiety – akcentował ks. bp Wiesław Mering. Metropolita krakowski nie bał się sprzeciwić panującym trendom poprawności politycznej. Jako filozof, a przede wszystkim, jako kapłan, czyli sługa Chrystusa, głosił słowa ewangelicznej prawdy.

– Przecież arcybiskup nie powiedział niczego innego, niż powinien myśleć, każdy normalny, zdrowy: świecki, ksiądz, czy biskup. Jak możemy godzić się, z tak chorą ideologią, jaką jest LGBT? Przecież Ojciec Święty Franciszek – tego nie znajdziemy na łamach ani „Gazety Wyborczej”, ani „Newsweeka”, ani wielu innych organów prasowych – mówił, że to jest coś tak chorego i coś tak niedobrego, czego jeszcze w historii nie było – zaznaczył biskup włocławski.

Atak na księdza arcybiskupa Jędraszewskiego, miał zamknąć usta polskiemu Kościołowi. Jednak prawda Ewangelii jest silniejsza – podkreślał ksiądz biskup Mering.

– Ten atak na arcybiskupa krakowskiego, który nie powiedział niczego za wiele i niczego o prawdzie, czego nie byłbym przekonany, jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę. Nie poddał tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił:, „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą”, ale jeżeli to jest prześladowanie za wierność Ewangelii to drogi Marku, podziw i wdzięczność za to, co powiedziałeś i co zrobiłeś – akcentował ks. bp. Wiesław Mering.

KEP - aktualności

• Zełenski nie przyjął dymisji premiera Honczaruka
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie przyjął dymisji premiera Ołeksija Honczaruka, który napisał podanie o zwolnienie w związku ze skandalem wokół nagrań audio, na których mówi, że szef państwa ma „prymitywne wyobrażenie” o gospodarce.
  • Zmarło dziecko urodzone z trzema promilami we krwi
    Dziś wpłynęła do prokuratury informacja o śmierci dziecka, które urodziło się w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim, mając we krwi ponad trzy promile alkoholu – powiedział w piątek  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Polonia Christiana 24