Diecezja Włocławska

„Rok 2020 Rokiem Życia" konkursy plastyczne, wokalne i literackie (zaproszenie)

XVI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA I DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA pod hasłem Rok 2020 Rokiem Życia"
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy plastyczne, wokalne i literackie

Konkurs 2020

XX Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim (zapowiedź)

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.02.2020 r., - godz. 17:30
W każdy piątek. - godz.17:30
Msza św. za wstawiennictwem MB. Bolesnej

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 i 17:30

We wtorek 18 lutego po mszy o godz. 17:30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla Kl. VIII i III Komunijnych. Na prośbę rodziców od przyszłej niedzieli  w 2 i 4 niedzielę o godz. 11:30, będziemy sprawować mszę św. dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w tej mszy św.

Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17:30 na mszę do MB Bolesnej.

Od 08 – 10 marca 2020 r., odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez Michaelitę, o Andrzeja Żarkowskiego. Prosimy o zarezerwowanie czasu w naszych rodzinach na te święte  ćwiczenia duchowne, które dla nas katolików są obowiązkowe./ przypominamy o tym obowiązku /

W tym tygodniu, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

- Ten atak na arcybiskupa krakowskiego jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę i nie poddał się tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił:, „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą”– podkreślił w rozmowie z TV Trwam ks. bp Wiesław Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej akcentował, że poprawność polityczna zamieszkała w naszych umysłach tak mocno, że nie chcemy się narażać, nie chcemy wypowiadać tez, które nie znajdą powszechnego uznania.

– Natomiast wielu ludzi świeckich potrafi bardzo jasno określać swoje stanowiska. Tyle ile słyszałem pięknych słów ze strony ludzi świeckich o pracy duchownych to już dawno tego nie było – mówił ordynariusz diecezji włocławskiej.

W dzisiejszych czasach Kościół szczególnie potrzebuje świadków, którzy są gotowi dawać radosne świadectwo Ewangelii. Dlaczego się nie mówi, o tych, którzy w Kościele znajdują oparcie, siłę do przebaczenia, o tych, którym Kościół pomógł?- wskazywał ksiądz biskup.

– Dostałem niedawno list od kobiety, która miała za sobą te strasznie bolesne doświadczenia związane z molestowaniem seksualnym. […] Ta kobieta pisze mi: „Księże biskupie, dlaczego nigdy się nie mówi o tych, którzy właśnie w Kościele, w tej swojej trudnej bolesnej sytuacji, znajdują oparcie, siłę do przebaczenia, znajdują siłę do prowadzenia dalej normalnego życia? Dlaczego nikt nie mówi o tym ile nam Kościół pomógł?” To jest cudowne świadectwo, bo dobrze wiemy jak często można zranić, skrzywdzić ludzi, rzucając na nich rozmaite oskarżenia – wspomniał duchowny.

Postawa księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego jest wyrazem jego odwagi i mądrości, a jednocześnie odpowiedzią na apel wspominanej kobiety – akcentował ks. bp Wiesław Mering. Metropolita krakowski nie bał się sprzeciwić panującym trendom poprawności politycznej. Jako filozof, a przede wszystkim, jako kapłan, czyli sługa Chrystusa, głosił słowa ewangelicznej prawdy.

– Przecież arcybiskup nie powiedział niczego innego, niż powinien myśleć, każdy normalny, zdrowy: świecki, ksiądz, czy biskup. Jak możemy godzić się, z tak chorą ideologią, jaką jest LGBT? Przecież Ojciec Święty Franciszek – tego nie znajdziemy na łamach ani „Gazety Wyborczej”, ani „Newsweeka”, ani wielu innych organów prasowych – mówił, że to jest coś tak chorego i coś tak niedobrego, czego jeszcze w historii nie było – zaznaczył biskup włocławski.

Atak na księdza arcybiskupa Jędraszewskiego, miał zamknąć usta polskiemu Kościołowi. Jednak prawda Ewangelii jest silniejsza – podkreślał ksiądz biskup Mering.

– Ten atak na arcybiskupa krakowskiego, który nie powiedział niczego za wiele i niczego o prawdzie, czego nie byłbym przekonany, jest zupełnie nieuzasadniony. Księdzu arcybiskupowi wyrażam uznanie i podziw za to, że miał odwagę. Nie poddał tej obecnej w naszych umysłach poprawności politycznej, że nie wypada o czymś mówić, gdy się chce mieć spokój. Chrystus nam nie obiecywał spokoju, mówił:, „Jeżeli mnie prześladowali i was prześladować będą”, ale jeżeli to jest prześladowanie za wierność Ewangelii to drogi Marku, podziw i wdzięczność za to, co powiedziałeś i co zrobiłeś – akcentował ks. bp. Wiesław Mering.

• Słony rachunek dla warszawskiego MPWiK
    Potwierdzam, że w czwartek wpłynęło do MPWiK pismo z Wód Polskich, w którym jest mowa o naliczeniu opłaty podwyższonej w wysokości 10,5 mln zł – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. Jak zaznaczył, pismo podlega analizie i jest za wcześnie, aby odpowiedzieć, czy zostanie zareklamowane.
  • Chiny: W Hubei większość firm nie wznowi pracy przed 10 marca
    W dotkniętej epidemią koronawirusa prowincji Hubei w środkowych Chinach większość firm nie będzie mogła wznowić działalności przed 10 marca – ogłosiły w czwartek miejscowe władze. Z zakazu wyłączono firmy kluczowe dla interesu narodowego i publicznego.

Polonia Christiana 24