PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. WOJCIECHA B.M.  ul. Sienkiewicza 2 , KIKÓŁ 87-620   parafiakikol@gmail.com

                                                        
                                      PROSIMY O UWAGĘ !

 W MIESIĄCU SIERPNIU  - MIESIĄCU PIELGRZYMEK, ROCZNIC NARODOWYCH, ABSTYNENCJI - ZAPRASZAMY PARAFIAN DO ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. ZMIANIE ULEGNĄ GODZINY SPRAWOWANIA MSZY ŚWIĘTYCH  I  POSŁUGI KAPŁANA W KANCELARII PARAFIALNEJ :    KANCELARIA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIATKU  W GODZ. 16:00 - 17;00


GODZ. 17:00  -  MSZA SW.
GODZ. 17:30 -   ADORACJA   NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU   ( możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty )
GODZ. 18:00  -  MSZA ŚW.

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA - z procesją
18.07.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.07.2019 r. Zapraszamy !
WAKACJE 2019
PAMIĘTAJ O MSZY ŚW. w NIEDZIELĘ i PIĄTKU MIESIĄCA ! !
LIPIEC
MIESIĄC POŚWIĘCONY NAJDROŻSZEJ KRWI ZBAWICIELA
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)

Może Pani podać przykłady?

– Od kiedy weszło euro, ludzie upadli na kolana. Wszystkie małe firmy zbankrutowały, wszystko podrożało o wiele więcej, niż powinno, ceny poszły w górę, ale nie wypłaty. Wielu Włochów musiało wyjechać z kraju, żeby utrzymać rodzinę. Większe prawa mieli uchodźcy niż sami Włosi.

Skąd ta nierówność w traktowaniu Włochów i przebywających tu uchodźców?

– Bo na uchodźcach się zarabiało. To wielki biznes – za każdego migranta płacono 30 euro dziennie z unijnych pieniędzy osobom, które ich gościły. Włosi nie dostawali w tym czasie pomocy. Wielu z nich żyło na dworcu (wiem, bo zawoziliśmy im ciepłe jedzenie), a uchodźcy mieszkali w hotelach.

Nieprawdopodobne… A jeśli porównamy prawa tradycyjnych rodzin i środowisk LGBT we Włoszech?

– W pewnym momencie przedstawiciele środowisk LGBT zaczęli mieć więcej praw niż normalna rodzina. Unia Europejska dawała dofinansowania do wszystkiego, co miało coś wspólnego z tym lobby, a nie było pieniędzy na inne ważne sprawy, takie jak wsparcie rodzin czy osób niepełnosprawnych. W ten sposób oni zaczęli rządzić, nie można było już nawet powiedzieć „mama” i „tata”, bo to ich obrażało. Chcieli kupować dzieci od matek surogatek i zmusić wszystkich do zaakceptowania, że dziecko może mieć rodziców tej samej płci. Jeśli się z tym nie zgadzałeś – mogłeś wylądować przed sądem. To absurd. Cokolwiek by się powiedziało, to była dla nich „homofobia” i „brak tolerancji”. To, co jest normalne, stało się poprzez ich wpływ „dziwne”, a to, co w rzeczywistości było dziwne – traktowali jako normalne. W końcu wicepremier Matteo Salvini powiedział, że koniec z tym: wraca „mama” i „tata”. Bardzo się z tego cieszę, bo gdyby nie kobieta i mężczyzna, gdyby nie mama i tata – nikogo nie byłoby na tym świecie. Nawet tych osób, które teraz chcą mieć prawo do głoszenia czegoś zupełnie innego. Nie mają więc one prawa odbierać dziecku mamy i taty.

Z kolei do Polski ideologia gender wkracza coraz śmielej. Głośne są działania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który nadaje szczególne prawa środowiskom LGBT. Polacy opamiętają się, zaczną walczyć o tradycyjną rodzinę czy upadną, jak widzimy to na przykładzie Europy Zachodniej?

– Jestem pewna, że upadną, to tylko kwestia czasu. Kto tym wszystkim manipuluje, wie o tym. Dają Polakom ciasteczko po kawałku. Teraz na chwilę się wycofali, ale wrócą. Szkoły, które nie będą chciały nauczać o gender, nie dostaną dofinansowania; nauczyciel, który się sprzeciwi, zostanie zwolniony. Tolerancja musi być dla wszystkich, nie tylko dla osób homoseksualnych […]. Współpracowałam z Mario Adinolfim i Gianfranco Amato, dwoma aktywistami, którzy jako pierwsi we Włoszech zdemaskowali gender i okropne prawo LGBT stepchild adoption, które miało na celu wyłącznie doprowadzenie do legalnej adopcji dla par tej samej płci, kupowania dzieci na zamówienie i oficjalnego uznania takich związków za normalną rodzinę. Dzięki nim to prawo nie przeszło. Na ulice Rzymu wyszły 2 miliony rodzin różnych wyznań w słynny Family Day w 2016 roku, aby protestować przeciwko legalizacji „związków małżeńskich” osób tej samej płci i adopcji dzieci poprzez stepchild adoption. W ostatnich latach Polska była podawana na Zachodzie jako kraj, z którego trzeba brać przykład, bo nie dała się zmanipulować unijnym poglądom. Polska była światłem, dumna ze swojego Narodu, ze swojej wiary i swoich wartości. Ja sama bardzo chętnie tutaj przebywałam, gdyż można było odczuć wielką troskę o nasz Naród i nasze wartości. Ale, jak widzimy, wszędzie może się znaleźć wilk przebrany za owcę. Chociaż wydaje mi się absurdalne, że polski rząd sprzeciwia się wprowadzaniu ideologii gender, a poszczególni prezydenci miast robią, co chcą. Co to za polityka?

Dlaczego władze, które mają wpływ na zatrzymanie szkodliwej ideologii, pozwalają na jej rozprzestrzenianie się? Z czego to może wynikać?

– Tu chodzi właśnie o władzę i o kasę. Zaczynam mieć wątpliwości, czy naprawdę niektórzy nie dali się kupić. Ja to nazywam „syndromem Pana Twardowskiego”. Unia Europejska w ostatnich latach dała wielkie dofinansowania Polsce, teraz będzie dyktować reguły, do których Polska będzie musiała się dostosować. Pan Trzaskowski bardzo dobrze wie, że aby piąć się po szczeblach kariery, zyskać większe poparcie w Warszawie, zapewnić sobie głosy na następną kadencję i zyskać więcej unijnych pieniędzy, może to osiągnąć, idąc tylko w jednym kierunku – poprzez popieranie środowisk LGBT. Później nastąpi wejście do strefy euro (z którego też niektóre kraje powoli zaczynają wychodzić. Włochy również o tym myślą) i samobójstwo asystowane, tzn. eutanazja – zastrzyk, który „pozwoli ci umrzeć”. Wracając do gender, w stronę Polski idzie już triptorelina, czyli tak zwany lek genderowski, który pozwala zatrzymać rozwój seksualny dziecka. Chcą go za darmo rozprowadzać wśród tych, którzy o niego poproszą. […] Rząd powinien zacząć więcej zajmować się rodzicami i dziećmi niż wprowadzaniem nowych dewiacji. Tylko wtedy, gdy będziemy pielęgnować fundamenty naszego kraju od małego, od podstaw – Polska w dalszym ciągu będzie przykładem dla innych. W przeciwnym razie, wprowadzając gender do szkół, będą namawiać ludzi – tak jak dzieje się to obecnie w Niemczech – by stali się pedofilami.

Jak to?

– Kilka lat temu zaczęto rozprowadzać w niemieckich szkołach (ale i w innych krajach) książkę z instrukcjami, jak dzieci mają się dotykać. W publikacji tej namawia się rodziców do tego, by masturbowali miejsca intymne własnych dzieci. Napisała do mnie mama pewnej 8-letniej dziewczynki, że jej córka ogląda filmy porno w internecie i się dotyka. Kiedy zapytałam ją, czemu to robi, dziewczynka odpowiedziała, że kazali jej w szkole. Matka nie może nawet pozwać szkoły do sądu, bo jej odbiorą córkę, ponieważ jest to zgodne z prawem, a ona „jest przeszkodą do rozwoju dziecka”.

Komu zależy na wprowadzeniu praw osób tej samej płci, np. do adoptowania dzieci, czy szerzeniu ideologii gender w szkołach? Pisała Pani o tym w książce „Z ciemności do światła” cztery lata temu. Tłumaczyła Pani wtedy, że jak przejdzie in vitro, to za parę lat będziemy słyszeć o gender i LGBT. To właśnie się dzieje.

– Kościół jest na całym świecie wielką i potężną instytucją. To stanowi „przeszkodę” dla tych kilku ludzi, którzy naprawdę rządzą światem ziemskim i chcą opanować władzę nad wszystkimi. Dlaczego? Kościół przypomina o moralności i właściwych wyborach. Od 2 tys. lat próbowali Kościół zniszczyć, ale on zawsze powstaje, ponieważ jest zbudowany na solidnych fundamentach – na Jezusie i na Dziesięciu Przykazaniach. To jest nasze światło. Oni chcą je zgasić. Nie mogą zrobić tego jawnie, więc robią to, zdobywając ludzi podstępem. Nic nowego. Wystarczy przypomnieć sobie historię węża w raju, który namawiał pierwszych rodziców do spróbowania czegoś nowego oraz wmawiał, że Bóg chciał przed nimi coś zataić. Jednak tak naprawdę, jeśli Kościół nawołuje do rozsądku, nie robi tego, ponieważ chce coś ludziom odebrać, ale – jak to robi Bóg – chronić nas przed złem. Mówi Wam to osoba, która była w „tamtym świecie”. Tam nic nie ma, to tylko perwersja i iluzja. Na końcu każdy zwraca wzrok ku Panu Bogu.

Wiele osób krytykuje dziś Kościół…

– Czasem mają rację. Niestety, dziś także i w Kościele jest wielu kapłanów, którzy dali się zwieść szatanowi. Jednak tutaj krytyka nie ma sensu, trzeba przyznać się do błędu, podejmować właściwe, konsekwentne decyzje, naprawić to, co się zepsuło, i iść dalej, dając przykład naszym życiem, jak nie należy robić, gdyż sama krytyka niczemu nie służy. Tylko w ten sposób możemy pomóc innym. Po pożarze katedry Notre Dame napisała Pani: „To tylko początek tego, co będzie, jak świat nie wróci do etyki. Jasna Góra też się niedługo spali ze wstydu, jak będziecie wprowadzać dewiację narodową”.

Co miała Pani na myśli?

– Polska zaczyna tracić własną duszę, zaczyna sprzedawać się po kawałku za pieniądze, za władzę. Zaczyna zapominać o korzeniach, o przodkach, którzy walczyli za naszą Polskę, abyśmy mogli teraz w niej spokojnie żyć. Nasi dziadkowie mogli nie zabrać ze sobą kawałka chleba, ale zabierali ze sobą różaniec, jak musieli wybierać. Umrzeć z pełnym brzuchem, ale bez wiary, to umrzeć głodnym. Dziś już tak nie jest, niestety tylko niewielu wybrałoby w ten sposób. Dziś te babcie patrzyłyby na własnych wnuków tak, jak patrzy na nas Matka Boża z Jasnej Góry. Pewnie myśli sobie: „Co ty robisz, moje dziecko?”. Zapraszam prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby tak chętnie jak na „paradę równości” poszedł w te wakacje na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Jestem pewna, że po powrocie będzie myślał inaczej. Zresztą, jak ma być tolerancja, to dla wszystkich, dla katolików też. Myślę, że krew, która została wylana za naszą Ojczyznę i naszą wiarę, jest naszą dumą i nie możemy pozwolić za żadne pieniądze, by te wartości zostały sprzedane.Po pożarze, przed katedrą Notre Dame ludzie modlili się na kolanach. To jest znak, że i tam coś zacznie się zmieniać. Nie dopuśćmy, aby także i w Polsce doszło do takich scenariuszy, ale żeby ludzie się opamiętali.

W jaki sposób powinniśmy przeciwstawiać się ideologii gender w Polsce?

– Przede wszystkim bardzo dużo o tym mówić. Jest na ten temat wiele materiałów w różnych krajach. Najgorszym wrogiem jest ignorancja. Gender to nie tylko wybieranie sobie poprzez odczucie, kim się jest (jak dziś czuję się jak lew, to nie znaczy, że jestem lwem), od tego zaczyna się cała fala innych rzeczy. […]

Ale przedstawiciele środowisk LGBT mocno domagają się legalizacji praw dla osób tej samej płci.Mówią, że przecież mają prawo do miłości jak każdy.

– Jak jest „miłość”, to nie znaczy, że z miłości możemy zabijać […]. Sam Stefano Gabbana, współzałożyciel włoskiej firmy Dolce & Gabbana, powiedział: „Jestem homo, ale osoby takie jak my nie powinny adoptować dzieci. Dzieci potrzebują rodziców: mamy i taty”. LGBT to jest bzdura, bo na świecie są tylko dwie płcie: kobieta i mężczyzna; także osoby homoseksualne są albo kobietą, albo mężczyzną. […] Wiele osób mówi, że przeżywa dramat, gdyż żyje w ciele, które do nich nie należy, chciałoby zmienić płeć na przeciwną – z kobiety na mężczyznę i odwrotnie. Nie dajcie się oszukać! Zapraszam polityków z całej Polski, nie tylko pana Trzaskowskiego, żeby poszli na pielgrzymkę do Częstochowy. Przyjechać czarnym mercedesem każdy umie. Niech założą adidasy i przejdą te 300 km, niech nie śpią w hotelach, tylko jak pielgrzymi, u zwykłych ludzi. Wtedy będą mieli czas, żeby zastanowić się nad tym, co robią dla naszego kraju, i spotkać ludzi, za których dzisiaj podejmują decyzje, podobno dla ich dobra. Jeśli mają odwagę – niech idą. Może to będzie sposób na zatrzymanie fali zła nadchodzącej z Zachodu.

Dziękuję za rozmowę.  

Rozmowę przeprowadziła Monika Bilska z Redakcji Informacyjnej Radia Maryja Cały wywiad znajduje się na stronie: www.radiomaryja.pl Anna Golędzinowska jest autorką książek, byłą modelką i prezenterką telewizji włoskiej.KLENDARZ

INTENCJE MODLITEWNE

INTENCJA PAPIESKA NA LIPIEC 2019 R.:

Intencja powszechna: Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

PAPIESKA INTENCJA WIDEO

Druga papieska intencja modlitewna ogłaszana jest każdego miesiąca w serwisie wideo thepopevideo.org

PETYCJA W SPRAWIE PANA TOMASZA ZWOLNIONEGO Z IKEA

IKEA zwolniła pracownika za to, że na wewnętrznym forum internetowym firmy zacytował dwa fragmenty Biblii potępiające praktyki homoseksualne. Podpisz petycję >>

Nasz Dziennik

 • Nowy wiceminister inwestycji i rozwoju
  Nowym wiceministrem inwestycji i rozwoju został Grzegorz Puda – poinformował w poniedziałek resort. Zastąpił na stanowisku Małgorzatę Zielińską, która w zeszłym tygodniu rozpoczęła pracę w zarządzie PKP.
 • Bez ofert w drugim przetargu na SKOK Wołomin
  Sąd Rejonowy w Warszawie zobowiązał w poniedziałek syndyka SKOK Wołomin do poddania pod głosowanie na radzie wierzycieli uchwały o odstąpieniu od jego sprzedaży. Sąd poinformował, że w drugim przetargu na zakup upadłego SKOK Wołomin do sądu nie wpłynęły oferty kupna.

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA

      

95. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego (zapowiedź)

W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 95. rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin.
 
Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego.

PARAFIA

2

31 PIELGRZYMKA WŁOCŁAWSKA


Zapisy:
Kierownik: ks. Sebastian Adamczyk
od 15.07. - 6.08.2019 r.
Kancelaria Parafii Katedralnej we Włocławku, pl. Kopernika 7;
w godzinach: 10:00 – 12:00; 16:00 – 18:00;
Informacje: tel. 54 231 22 32 lub 737 447 552; www.pielgrzymkawloclawska.pl

Młodzieżowa Agencja Informacyjna - zapowiedzi

 • Pomysł na wakacje
  Wołczyn to niewielkie miasteczko w województwie opolskim, ale nie tylko. Jest to również miejsce, gdzie już od 25 lat co roku organizowane jest wakacyjne wydarzenie dla młodzieży. Spotkanie Młodych w Wołczynie ma charakter festiwalowo-rekolekcyjny, a jego głównym celem jest promowanie wartości chrześcijańskich wśród młodych ludzi.

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

 • Bp Stułkowski: pielgrzymka to doświadczenie żywego Kościoła
  Podczas pielgrzymki doświadczamy żywego Kościoła. Możemy przełożyć do doświadczenie na życie naszych wspólnot, parafii, grup duszpasterskich. Trzeba nam ożywienia Kościoła właśnie takim zaangażowaniem - mówił bp Szymon Stułkowski do pątników 85. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Poznański biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. na zakończenie pielgrzymki sprawowanej na wałach jasnogórskich.
 • Grecja: rząd przyspieszy procedury migracyjne i wznowi deportacje do Turcji
  Nowy konserwatywny rząd Grecji zapowiedział w poniedziałek, że zamierza przyspieszyć rozpatrywanie składanych przez migrantów wniosków azylowych, a także wznowi deportacje migrantów do Turcji i wzmocni kontrolę swych morskich granic z Turcją.
 • Francja: czterokrotnie wzrosły ataki na kościoły, cmentarze i miejsca kultu
  Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów europejskich o największej liczbie aktów antychrześcijańskich. W latach 2008-2019 czterokrotnie wzrosła tam liczba ataków na kościoły, cmentarze i inne miejsca kultu. Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku było ich 228. Te niepokojące dane podało francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Telefony alarmowe