PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. WOJCIECHA B.M.  ul. Sienkiewicza 2 , KIKÓŁ 87-620   parafiakikol@gmail.com

                                                        
                                      PROSIMY O UWAGĘ !

   KANCELARIA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  W GODZ. 16:00 - 17;00 Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30 do 18:00.  Msze sw. 17:00 i 18:00, w sobotę 17:30 i 18:00.

Tych, którzy nie mogą pojechać autokarem na uroczystości   
“Polska pod krzyżem” 
  we Włocławku - Kruszynie, zapraszamy

czuwanie pod krzyżem o godz. 18:00 do naszego Kościoła.                Podobny obraz

Program -  18:00 – Msza Święta i  18:30 – Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną,  - ucałowanie relikwiarza krzyża św.

Polska Pod Krzyżem – transmisja on-line

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wydarzenie Polska pod Krzyżem będzie transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online będzie na stronach:
WWW.TVP.INFOWWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.
DROGA KRZYŻOWA będzie transmitowana od godziny 20:15 na antenie TVP1 oraz na falach radiowej Jedynki. Przez cały dzień towarzyszy nam ekipa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Prosimy Was o modlitwę za wszystkich ludzi mediów pracujących przy Polsce pod Krzyżem

Ostrzeżenia pogodowe !

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.09.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.09.2019 r. Zapraszamy !
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU od godz. 17:30 do 18:00
WEŹMY UDZIAŁ W TYM WIELKIM WYDARZENIU
ORGANIZUJEMY AUTOKAR - PROSIMY O ZAPISY !

KLENDARZ

INTENCJE MODLITEWNE

INTENCJA PAPIESKA NA WRZESIEŃ 2019 R.:

Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

PAPIESKA INTENCJA WIDEO

Druga papieska intencja modlitewna ogłaszana jest każdego miesiąca w serwisie wideo thepopevideo.org

Może Pani podać przykłady?

– Od kiedy weszło euro, ludzie upadli na kolana. Wszystkie małe firmy zbankrutowały, wszystko podrożało o wiele więcej, niż powinno, ceny poszły w górę, ale nie wypłaty. Wielu Włochów musiało wyjechać z kraju, żeby utrzymać rodzinę. Większe prawa mieli uchodźcy niż sami Włosi.

Skąd ta nierówność w traktowaniu Włochów i przebywających tu uchodźców?

– Bo na uchodźcach się zarabiało. To wielki biznes – za każdego migranta płacono 30 euro dziennie z unijnych pieniędzy osobom, które ich gościły. Włosi nie dostawali w tym czasie pomocy. Wielu z nich żyło na dworcu (wiem, bo zawoziliśmy im ciepłe jedzenie), a uchodźcy mieszkali w hotelach.

Nieprawdopodobne… A jeśli porównamy prawa tradycyjnych rodzin i środowisk LGBT we Włoszech?

– W pewnym momencie przedstawiciele środowisk LGBT zaczęli mieć więcej praw niż normalna rodzina. Unia Europejska dawała dofinansowania do wszystkiego, co miało coś wspólnego z tym lobby, a nie było pieniędzy na inne ważne sprawy, takie jak wsparcie rodzin czy osób niepełnosprawnych. W ten sposób oni zaczęli rządzić, nie można było już nawet powiedzieć „mama” i „tata”, bo to ich obrażało. Chcieli kupować dzieci od matek surogatek i zmusić wszystkich do zaakceptowania, że dziecko może mieć rodziców tej samej płci. Jeśli się z tym nie zgadzałeś – mogłeś wylądować przed sądem. To absurd. Cokolwiek by się powiedziało, to była dla nich „homofobia” i „brak tolerancji”. To, co jest normalne, stało się poprzez ich wpływ „dziwne”, a to, co w rzeczywistości było dziwne – traktowali jako normalne. W końcu wicepremier Matteo Salvini powiedział, że koniec z tym: wraca „mama” i „tata”. Bardzo się z tego cieszę, bo gdyby nie kobieta i mężczyzna, gdyby nie mama i tata – nikogo nie byłoby na tym świecie. Nawet tych osób, które teraz chcą mieć prawo do głoszenia czegoś zupełnie innego. Nie mają więc one prawa odbierać dziecku mamy i taty.

Z kolei do Polski ideologia gender wkracza coraz śmielej. Głośne są działania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który nadaje szczególne prawa środowiskom LGBT. Polacy opamiętają się, zaczną walczyć o tradycyjną rodzinę czy upadną, jak widzimy to na przykładzie Europy Zachodniej?

– Jestem pewna, że upadną, to tylko kwestia czasu. Kto tym wszystkim manipuluje, wie o tym. Dają Polakom ciasteczko po kawałku. Teraz na chwilę się wycofali, ale wrócą. Szkoły, które nie będą chciały nauczać o gender, nie dostaną dofinansowania; nauczyciel, który się sprzeciwi, zostanie zwolniony. Tolerancja musi być dla wszystkich, nie tylko dla osób homoseksualnych […]. Współpracowałam z Mario Adinolfim i Gianfranco Amato, dwoma aktywistami, którzy jako pierwsi we Włoszech zdemaskowali gender i okropne prawo LGBT stepchild adoption, które miało na celu wyłącznie doprowadzenie do legalnej adopcji dla par tej samej płci, kupowania dzieci na zamówienie i oficjalnego uznania takich związków za normalną rodzinę. Dzięki nim to prawo nie przeszło. Na ulice Rzymu wyszły 2 miliony rodzin różnych wyznań w słynny Family Day w 2016 roku, aby protestować przeciwko legalizacji „związków małżeńskich” osób tej samej płci i adopcji dzieci poprzez stepchild adoption. W ostatnich latach Polska była podawana na Zachodzie jako kraj, z którego trzeba brać przykład, bo nie dała się zmanipulować unijnym poglądom. Polska była światłem, dumna ze swojego Narodu, ze swojej wiary i swoich wartości. Ja sama bardzo chętnie tutaj przebywałam, gdyż można było odczuć wielką troskę o nasz Naród i nasze wartości. Ale, jak widzimy, wszędzie może się znaleźć wilk przebrany za owcę. Chociaż wydaje mi się absurdalne, że polski rząd sprzeciwia się wprowadzaniu ideologii gender, a poszczególni prezydenci miast robią, co chcą. Co to za polityka?

Dlaczego władze, które mają wpływ na zatrzymanie szkodliwej ideologii, pozwalają na jej rozprzestrzenianie się? Z czego to może wynikać?

– Tu chodzi właśnie o władzę i o kasę. Zaczynam mieć wątpliwości, czy naprawdę niektórzy nie dali się kupić. Ja to nazywam „syndromem Pana Twardowskiego”. Unia Europejska w ostatnich latach dała wielkie dofinansowania Polsce, teraz będzie dyktować reguły, do których Polska będzie musiała się dostosować. Pan Trzaskowski bardzo dobrze wie, że aby piąć się po szczeblach kariery, zyskać większe poparcie w Warszawie, zapewnić sobie głosy na następną kadencję i zyskać więcej unijnych pieniędzy, może to osiągnąć, idąc tylko w jednym kierunku – poprzez popieranie środowisk LGBT. Później nastąpi wejście do strefy euro (z którego też niektóre kraje powoli zaczynają wychodzić. Włochy również o tym myślą) i samobójstwo asystowane, tzn. eutanazja – zastrzyk, który „pozwoli ci umrzeć”. Wracając do gender, w stronę Polski idzie już triptorelina, czyli tak zwany lek genderowski, który pozwala zatrzymać rozwój seksualny dziecka. Chcą go za darmo rozprowadzać wśród tych, którzy o niego poproszą. […] Rząd powinien zacząć więcej zajmować się rodzicami i dziećmi niż wprowadzaniem nowych dewiacji. Tylko wtedy, gdy będziemy pielęgnować fundamenty naszego kraju od małego, od podstaw – Polska w dalszym ciągu będzie przykładem dla innych. W przeciwnym razie, wprowadzając gender do szkół, będą namawiać ludzi – tak jak dzieje się to obecnie w Niemczech – by stali się pedofilami.

Jak to?

– Kilka lat temu zaczęto rozprowadzać w niemieckich szkołach (ale i w innych krajach) książkę z instrukcjami, jak dzieci mają się dotykać. W publikacji tej namawia się rodziców do tego, by masturbowali miejsca intymne własnych dzieci. Napisała do mnie mama pewnej 8-letniej dziewczynki, że jej córka ogląda filmy porno w internecie i się dotyka. Kiedy zapytałam ją, czemu to robi, dziewczynka odpowiedziała, że kazali jej w szkole. Matka nie może nawet pozwać szkoły do sądu, bo jej odbiorą córkę, ponieważ jest to zgodne z prawem, a ona „jest przeszkodą do rozwoju dziecka”.

Komu zależy na wprowadzeniu praw osób tej samej płci, np. do adoptowania dzieci, czy szerzeniu ideologii gender w szkołach? Pisała Pani o tym w książce „Z ciemności do światła” cztery lata temu. Tłumaczyła Pani wtedy, że jak przejdzie in vitro, to za parę lat będziemy słyszeć o gender i LGBT. To właśnie się dzieje.

– Kościół jest na całym świecie wielką i potężną instytucją. To stanowi „przeszkodę” dla tych kilku ludzi, którzy naprawdę rządzą światem ziemskim i chcą opanować władzę nad wszystkimi. Dlaczego? Kościół przypomina o moralności i właściwych wyborach. Od 2 tys. lat próbowali Kościół zniszczyć, ale on zawsze powstaje, ponieważ jest zbudowany na solidnych fundamentach – na Jezusie i na Dziesięciu Przykazaniach. To jest nasze światło. Oni chcą je zgasić. Nie mogą zrobić tego jawnie, więc robią to, zdobywając ludzi podstępem. Nic nowego. Wystarczy przypomnieć sobie historię węża w raju, który namawiał pierwszych rodziców do spróbowania czegoś nowego oraz wmawiał, że Bóg chciał przed nimi coś zataić. Jednak tak naprawdę, jeśli Kościół nawołuje do rozsądku, nie robi tego, ponieważ chce coś ludziom odebrać, ale – jak to robi Bóg – chronić nas przed złem. Mówi Wam to osoba, która była w „tamtym świecie”. Tam nic nie ma, to tylko perwersja i iluzja. Na końcu każdy zwraca wzrok ku Panu Bogu.

Wiele osób krytykuje dziś Kościół…

– Czasem mają rację. Niestety, dziś także i w Kościele jest wielu kapłanów, którzy dali się zwieść szatanowi. Jednak tutaj krytyka nie ma sensu, trzeba przyznać się do błędu, podejmować właściwe, konsekwentne decyzje, naprawić to, co się zepsuło, i iść dalej, dając przykład naszym życiem, jak nie należy robić, gdyż sama krytyka niczemu nie służy. Tylko w ten sposób możemy pomóc innym. Po pożarze katedry Notre Dame napisała Pani: „To tylko początek tego, co będzie, jak świat nie wróci do etyki. Jasna Góra też się niedługo spali ze wstydu, jak będziecie wprowadzać dewiację narodową”.

Co miała Pani na myśli?

– Polska zaczyna tracić własną duszę, zaczyna sprzedawać się po kawałku za pieniądze, za władzę. Zaczyna zapominać o korzeniach, o przodkach, którzy walczyli za naszą Polskę, abyśmy mogli teraz w niej spokojnie żyć. Nasi dziadkowie mogli nie zabrać ze sobą kawałka chleba, ale zabierali ze sobą różaniec, jak musieli wybierać. Umrzeć z pełnym brzuchem, ale bez wiary, to umrzeć głodnym. Dziś już tak nie jest, niestety tylko niewielu wybrałoby w ten sposób. Dziś te babcie patrzyłyby na własnych wnuków tak, jak patrzy na nas Matka Boża z Jasnej Góry. Pewnie myśli sobie: „Co ty robisz, moje dziecko?”. Zapraszam prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby tak chętnie jak na „paradę równości” poszedł w te wakacje na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Jestem pewna, że po powrocie będzie myślał inaczej. Zresztą, jak ma być tolerancja, to dla wszystkich, dla katolików też. Myślę, że krew, która została wylana za naszą Ojczyznę i naszą wiarę, jest naszą dumą i nie możemy pozwolić za żadne pieniądze, by te wartości zostały sprzedane.Po pożarze, przed katedrą Notre Dame ludzie modlili się na kolanach. To jest znak, że i tam coś zacznie się zmieniać. Nie dopuśćmy, aby także i w Polsce doszło do takich scenariuszy, ale żeby ludzie się opamiętali.

W jaki sposób powinniśmy przeciwstawiać się ideologii gender w Polsce?

– Przede wszystkim bardzo dużo o tym mówić. Jest na ten temat wiele materiałów w różnych krajach. Najgorszym wrogiem jest ignorancja. Gender to nie tylko wybieranie sobie poprzez odczucie, kim się jest (jak dziś czuję się jak lew, to nie znaczy, że jestem lwem), od tego zaczyna się cała fala innych rzeczy. […]

Ale przedstawiciele środowisk LGBT mocno domagają się legalizacji praw dla osób tej samej płci.Mówią, że przecież mają prawo do miłości jak każdy.

– Jak jest „miłość”, to nie znaczy, że z miłości możemy zabijać […]. Sam Stefano Gabbana, współzałożyciel włoskiej firmy Dolce & Gabbana, powiedział: „Jestem homo, ale osoby takie jak my nie powinny adoptować dzieci. Dzieci potrzebują rodziców: mamy i taty”. LGBT to jest bzdura, bo na świecie są tylko dwie płcie: kobieta i mężczyzna; także osoby homoseksualne są albo kobietą, albo mężczyzną. […] Wiele osób mówi, że przeżywa dramat, gdyż żyje w ciele, które do nich nie należy, chciałoby zmienić płeć na przeciwną – z kobiety na mężczyznę i odwrotnie. Nie dajcie się oszukać! Zapraszam polityków z całej Polski, nie tylko pana Trzaskowskiego, żeby poszli na pielgrzymkę do Częstochowy. Przyjechać czarnym mercedesem każdy umie. Niech założą adidasy i przejdą te 300 km, niech nie śpią w hotelach, tylko jak pielgrzymi, u zwykłych ludzi. Wtedy będą mieli czas, żeby zastanowić się nad tym, co robią dla naszego kraju, i spotkać ludzi, za których dzisiaj podejmują decyzje, podobno dla ich dobra. Jeśli mają odwagę – niech idą. Może to będzie sposób na zatrzymanie fali zła nadchodzącej z Zachodu.

Dziękuję za rozmowę.  

Rozmowę przeprowadziła Monika Bilska z Redakcji Informacyjnej Radia Maryja Cały wywiad znajduje się na stronie: www.radiomaryja.pl Anna Golędzinowska jest autorką książek, byłą modelką i prezenterką telewizji włoskiej.Polonia Christiana 24

 • Vittorio Messori: Kościół pochodzi od Chrystusa, siły zła nie zwyciężą

  Martwię się, ale nie jestem zdesperowany, ponieważ Kościół nie pochodzi od Bergoglio ani od biskupów, ale tylko od Chrystusa, i On rządzi nim z mądrością – powiedział Vittorio Messori, włoski pisarz i publicysta katolicki, komentując obecną kryzysową sytuację w Kościele.  

 • Watykanista o protestujących w Hongkongu i braku reakcji Watykanu

  Według włoskiego watykanisty Sandro Magistra, ceną za porozumienie chińsko-watykańskie jest milczenie Stolicy Apostolskiej w drażliwych kwestiach. Chodzi o ciszę wobec trwających w Hongkongu protestów, w których istotną rolę odgrywają katolicy, stanowiący 8 procent ludności regionu.

   

Nasz Dziennik

 • Huti grożą atakami na Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Jemeńscy rebelianci Huti, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za sobotni atak na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej, poinformowali w środę, że celem ich ataków mogą być dziesiątki kolejnych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).
 • W projekcie rezolucji PE zapis dotyczący rotmistrza Pileckiego
  W projekcie rezolucji dotyczącej wpływu paktu Ribbentrop-Mołotow na historię Europy znalazł się zapis wzywający do ustanowienia Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walczących z Totalitaryzmem. Miałby on przypadać 25 maja, w dniu śmierci rtm. Witolda Pileckiego – informują służby PE.

PARAFIA

2

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.  Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00.    

08.09. 2019 r.-  Pielgrzymka  do Skępego.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii.  Zapraszamy.

09.09.2019 R- SPRZATANIE TERENU W SKANKTUARIUM  MB. BOLESNEJ o godz. 9:00 - Prosimy o pomoc - dziekujemy !

15 września – Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Konotopiu  pod przewodnictwem   Kanclerza Kurii Diecezjalnej Ks prał. Artura Niemiry.  Msze św. o godz. 10:00 i 12:00 suma. Zapraszamy. 

 22.09.2019 r. - Odpust św. Tekli godz. 11:30 - Zapraszamy

 

MAI

Aktualności - MAIKA

Maika Kanał RSS - Aktualności
 • Ekologicznie przez Europę!
  Nasza Pierwsza Emobilna Pielgrzymka Polska – Watykan dociera coraz dalej! Pielgrzymi odkrywają nowe szlaki, dyskutują nad obecnością ekologii w codziennym życiu i ubogacają się duchowo.
 • Miesięcznik dla ministrantów “Króluj nam Chryste”
  “Króluj nam Chryste” to ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów. Ma on na celu nie tylko integrację Służby Liturgicznej Ołtarza w Polsce, ale także ma pomagać w formacji duchowej i intelektualnej młodych chłopaków.
 • Instruktaż ładowania pojazdów elektrycznych
  Mieliście okazję ładować samochód elektryczny? Może myślicie, że to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Kilka sekund i ładowanie rozpoczęte! Zapraszamy do obejrzenia instruktażu!

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

Telefony alarmowe