PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA św. WOJCIECHA B.M.  ul. Sienkiewicza 2 , KIKÓŁ 87-620   parafiakikol@gmail.com

                                                        
                                      PROSIMY O UWAGĘ !

 W MIESIĄCU SIERPNIU  - MIESIĄCU PIELGRZYMEK, ROCZNIC NARODOWYCH, ABSTYNENCJI - ZAPRASZAMY PARAFIAN DO ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. ZMIANIE ULEGNĄ GODZINY SPRAWOWANIA MSZY ŚWIĘTYCH  I  POSŁUGI KAPŁANA W KANCELARII PARAFIALNEJ :    KANCELARIA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIATKU  W GODZ. 16:00 - 17;00


GODZ. 17:00  -  MSZA SW.
GODZ. 17:30 -   ADORACJA   NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU   ( możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty )
GODZ. 18:00  -  MSZA ŚW.

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA - z procesją
18.07.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.07.2019 r. Zapraszamy !
WAKACJE 2019
PAMIĘTAJ O MSZY ŚW. w NIEDZIELĘ i PIĄTKU MIESIĄCA ! !
LIPIEC
MIESIĄC POŚWIĘCONY NAJDROŻSZEJ KRWI ZBAWICIELA
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)Trzeba mieć świadomość tego, że hasła aborcyjne i antyrodzinne, związane np. z promowaniem ideologii gender, są atakiem na chrześcijańską postawę Narodu. –

Kiedy dzisiaj słyszę polityków lewicy, którzy głoszą, że „prawem człowieka jest aborcja”, że „przysługą” dla człowieka staje się eutanazja i że promować trzeba chorą i nienawistną w stosunku do ludzkości ideologię gender, to myślę, że refleksja intelektualna osób, które popierają tego typu myślenie, po prostu bardzo podupadła. Groźna jest jednak próba zarażania Polaków tą bezmyślnością, która odchodzi od zdrowego rozsądku i natury. A bezmyślność to jest chaos, napięcia, konflikty i ideologia.

Czyli nic dobrego dla jednostek i całego społeczeństwa.

– Oczywiście, bo ideologia to odbieranie wolności, narzucanie, przymuszanie do wyznawania określonych poglądów, które od lat wyznacza tzw. poprawność polityczna. To jest zasadniczo sprzeczne z chrześcijaństwem, bo Chrystus mówił: jeśli chcesz, pójdź za Mną, jeśli chcesz, a nie musisz. Trzeba mieć świadomość, że taka grupa ludzi agresywnie zwalczających religię zawsze była, jest i będzie w państwie. Tylko my jako uczniowie Chrystusa nie możemy się poddać tego typu myśleniu i działaniu, musimy zachować spokój i rzetelnie argumentować w obronie życia ludzkiego, w obronie małżeństwa i rodziny. Nie możemy popierać ludzi głoszących destrukcyjne dla obyczajów, moralności i prawodawstwa programy.

Opozycja licytuje się na antykatolickie hasła. Najpierw inicjatywa Barbary Nowackiej, niedawny start partii Roberta Biedronia, ale także jasna deklaracja prominentnego działacza Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, o poparciu dla „związków partnerskich” pokazują, że walka z chrześcijaństwem stała się sposobem na kampanię wyborczą.

– Zniszczyć i pokonać wroga to jest silne pragnienie każdego ideologa. Ci, co ostatnio na nowo się ujawnili jako ludzie walczący z chrześcijańską moralnością i obecnością Kościoła w życiu Narodu, to są właśnie ludzie żyjący ideologią. Jedyny plus, jaki w tym wszystkim widzę, to to, że politycy odsłaniają swoje prawdziwe twarze. Odsłaniają przez to swoją mizerię intelektualną i duchową. Jeżeli ta nienawiść, to kłamstwo, te oskarżenia i ta agresja w stosunku do ludzi wierzących i Kościoła nie ustaną, to nie zbudujemy żadnej płaszczyzny porozumienia, nie zapewnimy rozwoju. Odbierając prawa katolikom, wprowadzając destrukcyjne prawodawstwo, nie zbuduje się społeczeństwa prawdziwie wolnych ludzi. Wiara w Boga buduje, z niej wypływa tak wiele dobra dla społeczności, ona zabezpiecza ludzką godność, uczy ofiary i miłości bliźniego, także nieprzyjaciela. A ideologia to ostatecznie niewola.

Ciekawe jest to, że to ostatnie agresywne zachowanie w stosunku do zasad, które wyznają ludzie wierzący, przypadło na czas, w którym tak wiele się mówi o walce z „mową nienawiści”. Hipokryzja?

– To jest coś więcej niż hipokryzja. To ohydne zakłamanie i cynizm. Tutaj nie ma żadnych norm, których pewni ludzie nie zdecydowaliby się przekroczyć. Przecież tyle tej „mowy nienawiści” padło w ostatnim czasie choćby pod adresem dzieci poczętych i obrońców ich życia. To jest cyniczne granie pod tę grupę ludzi, którzy od dawna – wielu jeszcze po dziadkach i po ojcach – przejawiają nienawiść do chrześcijaństwa. Ci ludzie są wszędzie w Europie, także u nas. Na szczęście tych, którzy chcą pracować dla Polski, dla Kościoła, dla Ewangelii, jest o wiele więcej. I oni nie mogą się poddawać zwątpieniu i przerażać tym, co się dzieje.

Może w roku wyborczym warto wprost powiedzieć, że katolik nie może rozważać poparcia takich partii, które zapowiadają wprowadzenie destrukcyjnych praw w państwie.

– Jeżeli jakikolwiek polityk zapowiada uchwalanie destrukcyjnych praw, destrukcyjnych dla rodziny, dla wiary, dla ochrony życia ludzkiego, dla misji Kościoła i jego posługi w państwie, to nie powinien mieć nigdy poparcia ze strony osoby wierzącej. Taki polityk nie może być popierany przez chrześcijanina, jeżeli chrześcijanin jest odpowiedzialny i chce pozostać w zgodzie ze swym katolickim sumieniem. Jako katolicy musimy być mądrzy i wyciągać wnioski z tego, co widzimy i słyszymy. Nie poddawać się propagandzie. Trzeba głosować zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem, wybierając wartości, które są nam drogie, co do których jesteśmy przekonani. Jako Naród nie możemy dać się złapać na pochlebstwa i na pięknie brzmiące hasła o „europejskich wartościach”, „przywracaniu rzekomej normalności”, „nowej jakości w polityce”. Widzimy w praktyce, do czego to zmierza. Obyśmy zachowali wierność swoim sumieniom. Bo naprawa Polski to jest naprawa polskich sumień. Nie na darmo św. Jan Paweł II wołał, że Polsce potrzeba ludzi sumienia. Jestem o tym głęboko przekonany i wierzę, że wielu ludzi się obudzi i jak przyjdzie na to czas, dokona trafnych wyborów, zgodnych z dobrze uformowanym chrześcijańskim sumieniem.

Zapowiedzi opozycyjnych ugrupowań pokazują, że chcą one ateizować państwo we wszystkich jego wymiarach, od edukacji dzieci i młodzieży począwszy. –

Widać, że antykatolickość stała się sposobem na prowadzenie kampanii wyborczej po lewej stronie sceny politycznej. Czas najwyższy, żeby jak najwięcej Polaków otrzeźwiało i zrozumiało, czym grozi załamanie polityki rozumianej jako troska o dobro wspólne, o państwo, o społeczeństwo, o każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, o każdą rodzinę. Widać, w jakim kierunku to wszystko zmierza, do rozmontowania całego systemu chrześcijańskich zasad i obyczajowości. Przecież pokazały to ostatnie lata rządów Platformy Obywatelskiej pełnionych przez panią Ewę Kopacz.

Przestrogą są takie kraje jak Hiszpania czy Irlandia, które tak szybko straciły to, co stanowiło o ich katolickości.

– Tam wystarczyło kilka lat, aby m.in. przez destrukcyjne prawo liberalno-lewicowe zmienić myślenie obywateli. Nam, Polakom, też nic nie jest dane raz na zawsze. Dlatego ceńmy skarb wiary i principia, które z tego skarbu dla nas wynikają. Szukajmy i korzystajmy z prawdziwych środków przekazu, które głoszą prawdę i niezmienną naukę Chrystusa. Nie ulegajmy fałszywym prorokom. Tylko wtedy, gdy będziemy wierni Bogu, możemy być spokojni. Pan Jezus nie opuścił swojego Kościoła, nie opuści go nigdy. Problem jest w tym, że my dość łatwo zapominamy i zaniedbujemy nasze miejsce przy Nim. Daj Bóg, żeby te wszystkie wypowiedzi, te propozycje, na które teraz licytuje się lewica, otrzeźwiły nas do końca. Trzeba wierzyć w Jezusa, trwać przy Nim, słuchać Jego słów i próbować dawać świadectwo wierności Ewangelii codziennością. Tak obronimy Polskę.

Dziękuję za rozmowę. Sławomir Jagodziński


KLENDARZ

INTENCJE MODLITEWNE

INTENCJA PAPIESKA NA LIPIEC 2019 R.:

Intencja powszechna: Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

PAPIESKA INTENCJA WIDEO

Druga papieska intencja modlitewna ogłaszana jest każdego miesiąca w serwisie wideo thepopevideo.org

PETYCJA W SPRAWIE PANA TOMASZA ZWOLNIONEGO Z IKEA

IKEA zwolniła pracownika za to, że na wewnętrznym forum internetowym firmy zacytował dwa fragmenty Biblii potępiające praktyki homoseksualne. Podpisz petycję >>

Nasz Dziennik

 • Nowy wiceminister inwestycji i rozwoju
  Nowym wiceministrem inwestycji i rozwoju został Grzegorz Puda – poinformował w poniedziałek resort. Zastąpił na stanowisku Małgorzatę Zielińską, która w zeszłym tygodniu rozpoczęła pracę w zarządzie PKP.
 • Bez ofert w drugim przetargu na SKOK Wołomin
  Sąd Rejonowy w Warszawie zobowiązał w poniedziałek syndyka SKOK Wołomin do poddania pod głosowanie na radzie wierzycieli uchwały o odstąpieniu od jego sprzedaży. Sąd poinformował, że w drugim przetargu na zakup upadłego SKOK Wołomin do sądu nie wpłynęły oferty kupna.

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA

      

95. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego (zapowiedź)

W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 95. rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin.
 
Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego.

PARAFIA

2

31 PIELGRZYMKA WŁOCŁAWSKA


Zapisy:
Kierownik: ks. Sebastian Adamczyk
od 15.07. - 6.08.2019 r.
Kancelaria Parafii Katedralnej we Włocławku, pl. Kopernika 7;
w godzinach: 10:00 – 12:00; 16:00 – 18:00;
Informacje: tel. 54 231 22 32 lub 737 447 552; www.pielgrzymkawloclawska.pl

Młodzieżowa Agencja Informacyjna - zapowiedzi

 • Pomysł na wakacje
  Wołczyn to niewielkie miasteczko w województwie opolskim, ale nie tylko. Jest to również miejsce, gdzie już od 25 lat co roku organizowane jest wakacyjne wydarzenie dla młodzieży. Spotkanie Młodych w Wołczynie ma charakter festiwalowo-rekolekcyjny, a jego głównym celem jest promowanie wartości chrześcijańskich wśród młodych ludzi.

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

 • Francja: czterokrotnie wzrosły ataki na kościoły, cmentarze i miejsca kultu
  Francja zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów europejskich o największej liczbie aktów antychrześcijańskich. W latach 2008-2019 czterokrotnie wzrosła tam liczba ataków na kościoły, cmentarze i inne miejsca kultu. Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku było ich 228. Te niepokojące dane podało francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
 • Policja: trwają działania operacyjne ws. zaginięcia 5-letniego Dawida
  Od niedzielnego wieczora praca policjantów ws. zaginięcia 5-letniego Dawida skupia się na działaniach operacyjnych. Trwa szczegółowa analiza kryminalistyczna, a w terenie działają m.in. policjanci z pionu kryminalnego. O kolejnych krokach policja będzie informować po zakończeniu tych czynności.
 • Kanada: Kościół anglikański nie zmienił definicji małżeństwa
  Wbrew oczekiwaniom Kościół anglikański w Kanadzie nie zmienił definicji małżeństwa, by włączyć w nią pary osób tej samej płci. Tym samym za małżeństwo nadal będzie uważany wyłącznie związek kobiety i mężczyzny.

Telefony alarmowe