KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNIE  -  17:00 i 17:30
                        W każdy piątek o godz. 17:30 - msza św  przez wstawennictwo  MB Bolesnej.

PRZYJDŹ NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ! NIE ZOSTAWAJ W DOMU.

Drodzy Parafianie  !

!  Spowiedź codziennie przed i po Maszach, św.  Kancelaria od godz. 16:00 do 17:00

W przyszłą niedzielę  spotkanie przed bierzmowaniem po mszy o godz. 8:30, oraz kl. III – komunijnych po mszy sw. o godz 11:30  – Jest to ostatnia niedziela sprawowania mszy św. w Konotopiu.

rysunek przedstawia: obramówka postacie przedstawiające zawody oraz napis "Konkurs mój wymarzony zawód dla wszystkich uchniów 7. i 8. klasy szkoły podstawowej"

Plakat przedstawia rachmistrza telefonicznego, tekst powszechny spis rolny 01.09-30.11.2020, Rolniku! od 16 września może do ciebie zadzwonić rachmistrz, strony i logo gus

A do tego chcą doprowadzić ugrupowania opozycyjne, które zamierzają ateizować państwo. We wszystkich jego wymiarach. – Widać, w jakim kierunku to wszystko zmierza – do rozmontowania całego systemu chrześcijańskich zasad i obyczajowości. Przecież pokazały to ostatnie lata rządów Platformy Obywatelskiej pełnionych przez panią Ewę Kopacz – przypomina ks. bp Mering. Dlatego podkreśla, że jako ludzie wierzący nie możemy popierać polityków głoszących destrukcyjne dla obyczajów, moralności i prawodawstwa programy. – Jako katolicy musimy być mądrzy i wyciągać wnioski z tego, co widzimy i słyszymy. Nie poddawać się propagandzie. Trzeba głosować zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem, wybierając wartości, które są nam drogie, co do których jesteśmy przekonani – akcentuje ordynariusz włocławski. Odnosi się także do tak mocno deklarowanej przez polityków w ostatnim czasie walki z „mową nienawiści”, wskazując na zakłamanie i cynizm. – Przecież tyle tej „mowy nienawiści” padło w ostatnim czasie choćby pod adresem dzieci poczętych i obrońców ich życia – wskazuje ks. bp Wiesław Mering. Tylko trwanie przy Bogu uchroni nas przed wszelką formą nienawiści.

Sławomir Jagodziński

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/205677,jak-glosuje-katolik.html

KEP - aktualności

Ostrzeżenia pogodowe !