Diecezja Włocławska

„Rok 2020 Rokiem Życia" konkursy plastyczne, wokalne i literackie (zaproszenie)

XVI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA I DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA pod hasłem Rok 2020 Rokiem Życia"
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy plastyczne, wokalne i literackie

Konkurs 2020

XX Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim (zapowiedź)

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.02.2020 r., - godz. 17:30
W każdy piątek. - godz.17:30
Msza św. za wstawiennictwem MB. Bolesnej

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 i 17:30

We wtorek 18 lutego po mszy o godz. 17:30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla Kl. VIII i III Komunijnych. Na prośbę rodziców od przyszłej niedzieli  w 2 i 4 niedzielę o godz. 11:30, będziemy sprawować mszę św. dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w tej mszy św.

Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17:30 na mszę do MB Bolesnej.

Od 08 – 10 marca 2020 r., odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez Michaelitę, o Andrzeja Żarkowskiego. Prosimy o zarezerwowanie czasu w naszych rodzinach na te święte  ćwiczenia duchowne, które dla nas katolików są obowiązkowe./ przypominamy o tym obowiązku /

W tym tygodniu, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

Środowiska LGBT przy wsparciu Związku Nauczycielstwa Polskiego organizują w szkołach tzw. „tęczowy piątek”. Zapowiadana na piątek akcja propagandowa ma objąć 211 placówek w Polsce. Na szkolnych korytarzach mają zawisnąć tęczowe plakaty. Głównym tematem lekcji będzie akceptacja oraz otwartość na uczniów i uczennice LGBT+. Przeciwko wydarzeniu protestują m.in. rodzice, pedagodzy i środowiska pro-life.

Co mogą zrobić rodzice, by nie dopuścić do tzw. „tęczowego piątku” i propagowania dewiacji seksualnych w szkołach?

– My, w Gdańsku, mówimy „czarny piątek”. Tęcza jest znakiem, który został nam, chrześcijanom, odebrany. Najważniejsze, żeby rodzice wstali z kanap. Wstali i poszli do szkół, w których uczą się ich dzieci. Od kilku miesięcy apelujemy do rodziców i staramy się uwrażliwiać ich na to, że organizacje promujące seksualizację naszych dzieci starają się wejść do szkół. Te organizacje dobrze wiedzą, że tam mogą zdziałać najwięcej. Nas dorosłych trudniej zmanipulować, a dzieci chłoną wszystko jak gąbka. Powinniśmy po prostu zainteresować się życiem naszych dzieci. One spędzają w szkołach zazwyczaj więcej czasu niż w domu, nie licząc snu. Dlatego należy włączyć się aktywnie w życie szkoły. Zgodnie z prawem oświatowym rodzice są w szkole podmiotem, a nie przedmiotem, więc mają wpływ na jej życie – podkreślił Marek Skiba.

– Jeśli rodzice wyrażą sprzeciw uczestnictwu dzieci w tej kampanii, to nie będą one w tym uczestniczyły, a co za tym idzie te organizacje prędzej czy później wycofają się ze szkół. Apeluję do rodziców i dziadków zadzwońcie do szkół, do których chodzą Wasze pociechy i zapytajcie, czy w ich szkołach organizowany jest tzw. „tęczowy piątek”. Jeśli tak, to wyraźcie sprzeciw udziałowi swoich pociech w tych zajęciach – zaapelował.

W 2015 roku minister edukacji Anna Zalewska mówiła, że pod żadnym pozorem nie wpuści do szkół organizacji LGBT. Dzisiaj daje wybór – rodzice mogą sprzeciwiać się udziałowi dzieci w tych zajęciach.

– Pani minister odwołuje się tylko do konstytucji RP, która o tym mówi. To akt najwyższego rzędu, ale brakuje nam aktów niższego rzędu, które uniemożliwiłyby promocję LGBT w szkołach. Trzeba informować ludzi, że do szkół wchodzi zło i oni zaczną działać. Czym innym jest tolerancja, a czym innym promocja. W Polsce mamy do czynienia z promocją tych środowisk –wskazał Marek Skiba.

Środowiska LGBT próbują manipulować dziećmi w najbardziej wrażliwym dla nich okresie.

– Możemy oprzeć się na badaniach naukowych. Każde dziecko przechodzi tzw. homofilię. Dzieci jednej płci bawią się tylko z dziećmi tej samej płci. Chłopcy grają w piłkę, dziewczynki bawią się lalkami. Środowiska LGBT wchodzą w tym okresie życia naszych dzieci, mówiąc np. dziewczynce, że „jeżeli lubisz bawić się z dziewczynką, to najprawdopodobniej jesteś lesbijką” –podsumował.

Całą rozmowę z Markiem Skibą można odsłuchać [tutaj].

RIRM

• Słony rachunek dla warszawskiego MPWiK
    Potwierdzam, że w czwartek wpłynęło do MPWiK pismo z Wód Polskich, w którym jest mowa o naliczeniu opłaty podwyższonej w wysokości 10,5 mln zł – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. Jak zaznaczył, pismo podlega analizie i jest za wcześnie, aby odpowiedzieć, czy zostanie zareklamowane.
  • Chiny: W Hubei większość firm nie wznowi pracy przed 10 marca
    W dotkniętej epidemią koronawirusa prowincji Hubei w środkowych Chinach większość firm nie będzie mogła wznowić działalności przed 10 marca – ogłosiły w czwartek miejscowe władze. Z zakazu wyłączono firmy kluczowe dla interesu narodowego i publicznego.

Polonia Christiana 24