KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNIE  -  17:00 i 17:30
                        W każdy piątek o godz. 17:30 - msza św  przez wstawennictwo  MB Bolesnej.

PRZYJDŹ NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ! NIE ZOSTAWAJ W DOMU.

Drodzy Parafianie  !

!  Spowiedź codziennie przed i po Maszach, św.  Kancelaria od godz. 16:00 do 17:00

W przyszłą niedzielę  spotkanie przed bierzmowaniem po mszy o godz. 8:30, oraz kl. III – komunijnych po mszy sw. o godz 11:30  – Jest to ostatnia niedziela sprawowania mszy św. w Konotopiu.

rysunek przedstawia: obramówka postacie przedstawiające zawody oraz napis "Konkurs mój wymarzony zawód dla wszystkich uchniów 7. i 8. klasy szkoły podstawowej"

Plakat przedstawia rachmistrza telefonicznego, tekst powszechny spis rolny 01.09-30.11.2020, Rolniku! od 16 września może do ciebie zadzwonić rachmistrz, strony i logo gus

Duchowny zaznaczył, iż „ludzkie życie jest spełnione, kiedy dokonuje się w miłości, bez niej, choćbyśmy trafili na najwyższe stanowiska w świecie, nie będziemy szczęśliwi”.

– My często obawiamy się pytać o tę miłość, kiedy nie jesteśmy pewni nie ryzykujemy. Kiedy mamy za sobą trudne doświadczenia, wolimy powstrzymać się od tego wyznania. Trzeba nabrać spojrzenia Jezusa na tego drugiego, żeby mu móc odpowiedzieć jak Piotr – przecież Ty wszystko wiesz i tylko Ty wiesz, że kocham Ciebie naprawdę. Myślę, że pierwsze pytanie i problem z jakim spotykamy się tutaj w tym niezwykłym dniu przypominającym inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II w dniu, w którym wspominamy tamto wydarzenie, które jak moc Ducha Świętego wprawiło całą Polskę w radosne albo trudne upojenie, większość polskich serc wypełniała duma, radość, szczęście, bo znalazł się ktoś, kto na pytanie Jezusa: Miłujesz mnie, zdecydował się odpowiedzieć – przypomniał ks. bp Wiesław Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej wskazał, że „Bóg nie wezwał nas na drogę wygodną, bo jeżeli ktoś chce iść za nim, musi wziąć na siebie krzyż i musi próbować Go naśladować”.

– Ten moment, w którym nowy Papież decyduje się udzielić pozytywnej odpowiedzi, musi być dla każdego następcy św. Piotra trudny, dlatego św. Jan Paweł II patron dzisiejszego dnia, patron naszej małej kujawsko-pomorskiej ojczyzny od pierwszych chwil ciągle nas prosił o modlitwę, pamięć, o solidarność z nim. Aż do tego przejmującego momentu, kiedy powiedział: Módlcie się za mnie teraz i po śmierci. Dzisiaj Ojcze Święty, wspominając ciebie, twoją życiową drogę, twoje świadectwo, już nie modlimy się za ciebie, dzisiaj my prosimy, żebyś modlił się za nas, bo ogromnie potrzebujemy twojej modlitwy, twojej ingerencji – akcentował ksiądz biskup.

– Jak to się dzieje, że tak wielu naszych rodaków, którzy biegli na spotkania z Ojcem Świętym, którzy bywali w świątyniach, którzy mówili o Papieżu ze łzami w oczach – dzisiaj jakby tamtych jego nauk nie pamiętają. Dzieło św. Jana Pawła II – tak wspaniale przypomniane przez to sanktuarium – to jest prawdziwe zwierciadło w świetle, którego możemy zobaczyć swoje sumienie, swoje myślenie, swoje serce. Warto się skonfrontować z prośbami świętego Papieża. Warto zobaczyć siebie w prawdzie – wskazał ks. bp dr Wiesław Mering.

KEP - aktualności

Ostrzeżenia pogodowe !