Diecezja Włocławska

„Rok 2020 Rokiem Życia" konkursy plastyczne, wokalne i literackie (zaproszenie)

XVI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA I DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA pod hasłem Rok 2020 Rokiem Życia"
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy plastyczne, wokalne i literackie

Konkurs 2020

XX Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim (zapowiedź)

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.02.2020 r., - godz. 17:30
W każdy piątek. - godz.17:30
Msza św. za wstawiennictwem MB. Bolesnej

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 i 17:30

We wtorek 18 lutego po mszy o godz. 17:30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla Kl. VIII i III Komunijnych. Na prośbę rodziców od przyszłej niedzieli  w 2 i 4 niedzielę o godz. 11:30, będziemy sprawować mszę św. dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w tej mszy św.

Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17:30 na mszę do MB Bolesnej.

Od 08 – 10 marca 2020 r., odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez Michaelitę, o Andrzeja Żarkowskiego. Prosimy o zarezerwowanie czasu w naszych rodzinach na te święte  ćwiczenia duchowne, które dla nas katolików są obowiązkowe./ przypominamy o tym obowiązku /

W tym tygodniu, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

Duchowny zaznaczył, iż „ludzkie życie jest spełnione, kiedy dokonuje się w miłości, bez niej, choćbyśmy trafili na najwyższe stanowiska w świecie, nie będziemy szczęśliwi”.

– My często obawiamy się pytać o tę miłość, kiedy nie jesteśmy pewni nie ryzykujemy. Kiedy mamy za sobą trudne doświadczenia, wolimy powstrzymać się od tego wyznania. Trzeba nabrać spojrzenia Jezusa na tego drugiego, żeby mu móc odpowiedzieć jak Piotr – przecież Ty wszystko wiesz i tylko Ty wiesz, że kocham Ciebie naprawdę. Myślę, że pierwsze pytanie i problem z jakim spotykamy się tutaj w tym niezwykłym dniu przypominającym inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II w dniu, w którym wspominamy tamto wydarzenie, które jak moc Ducha Świętego wprawiło całą Polskę w radosne albo trudne upojenie, większość polskich serc wypełniała duma, radość, szczęście, bo znalazł się ktoś, kto na pytanie Jezusa: Miłujesz mnie, zdecydował się odpowiedzieć – przypomniał ks. bp Wiesław Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej wskazał, że „Bóg nie wezwał nas na drogę wygodną, bo jeżeli ktoś chce iść za nim, musi wziąć na siebie krzyż i musi próbować Go naśladować”.

– Ten moment, w którym nowy Papież decyduje się udzielić pozytywnej odpowiedzi, musi być dla każdego następcy św. Piotra trudny, dlatego św. Jan Paweł II patron dzisiejszego dnia, patron naszej małej kujawsko-pomorskiej ojczyzny od pierwszych chwil ciągle nas prosił o modlitwę, pamięć, o solidarność z nim. Aż do tego przejmującego momentu, kiedy powiedział: Módlcie się za mnie teraz i po śmierci. Dzisiaj Ojcze Święty, wspominając ciebie, twoją życiową drogę, twoje świadectwo, już nie modlimy się za ciebie, dzisiaj my prosimy, żebyś modlił się za nas, bo ogromnie potrzebujemy twojej modlitwy, twojej ingerencji – akcentował ksiądz biskup.

– Jak to się dzieje, że tak wielu naszych rodaków, którzy biegli na spotkania z Ojcem Świętym, którzy bywali w świątyniach, którzy mówili o Papieżu ze łzami w oczach – dzisiaj jakby tamtych jego nauk nie pamiętają. Dzieło św. Jana Pawła II – tak wspaniale przypomniane przez to sanktuarium – to jest prawdziwe zwierciadło w świetle, którego możemy zobaczyć swoje sumienie, swoje myślenie, swoje serce. Warto się skonfrontować z prośbami świętego Papieża. Warto zobaczyć siebie w prawdzie – wskazał ks. bp dr Wiesław Mering.

• Słony rachunek dla warszawskiego MPWiK
    Potwierdzam, że w czwartek wpłynęło do MPWiK pismo z Wód Polskich, w którym jest mowa o naliczeniu opłaty podwyższonej w wysokości 10,5 mln zł – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. Jak zaznaczył, pismo podlega analizie i jest za wcześnie, aby odpowiedzieć, czy zostanie zareklamowane.
  • Chiny: W Hubei większość firm nie wznowi pracy przed 10 marca
    W dotkniętej epidemią koronawirusa prowincji Hubei w środkowych Chinach większość firm nie będzie mogła wznowić działalności przed 10 marca – ogłosiły w czwartek miejscowe władze. Z zakazu wyłączono firmy kluczowe dla interesu narodowego i publicznego.

Polonia Christiana 24

• Ja katolik. Jak Kościół i Niemcy zareagowali na „Querida Amazonia”?

Synod Amazoński wzbudził ogromne emocje wśród katolików na całym świecie. W związku z tym zarówno postępowcy jak i konserwatyści w wielkim napięciu oczekiwali na publikację adhortacji papieża Franciszka podsumowującą obrady biskupów. Czy któraś ze stron ma powody do zadowolenia po poznaniu treści papieskiego dokumentu? Czy czeka nas powtórka sprzed kilku lat, czyli walka na interpretacje jak w przypadku adhortacji „Amoris Laetitia”? Na program „Ja Katolik” zapraszają Krystian Kratiuk i gość specjalny Paweł Chmielewski.

• Polska przed wyborami. Czy Abby Johnson zmieni nasz kraj?

Czy przyjazd do Polski nawróconej aborcjonistki Abby Johnson zmieni sposób spojrzenia wielu Polaków na aborcję? Czy tzw. kompromis w tej sprawie przestanie być wreszcie synonimem spokoju społecznego, a stanie się powodem do wstydu? I czy zmiana ta dokonać się może już w maju, przy wyborczych urnach?