NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.09.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.09.2019 r. Zapraszamy !
WAKACJE 2019
PAMIĘTAJ O MSZY ŚW. w NIEDZIELĘ i PIĄTKU MIESIĄCA ! !
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)
SIERPIEŃ
Miesiąc abstynencji od alkoholu , by rodzina była szczęśliwa !
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU od godz. 17:30 do 18:00

Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Młodzież modliła się i prosiła Ducha Świętego o potrzebne dary w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz w intencji egzaminów i dobrych wyborów jakie staną przed nimi w tym roku szkolnym.

Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie przy dzwonnicy. Towarzyszyła nam tam katecheza, ewangelizacyjne dramy, świadectwa młodych ludzi oraz religijny taniec i śpiew.

Kulminacją spotkania była Msza Święta w bazylice licheńskiej. W kazaniu kaznodzieja zwrócił uwagę, że w budowaniu relacji z Jezusem ważne jest Jego poznanie i zakochanie w Nim.

Po Mszy świętej był wspólny posiłek przygotowany dla wszystkich przez Ojców Marianów.

Ostatnim elementem naszej pielgrzymki była droga krzyżowa na Golgocie – sztucznie usypanej, 25-metrowej kamiennej górze z labiryntem korytarzy, grot, kapliczek, płaskorzeźb. Na jej szczycie ustawiono krzyż i figury Matki Bożej oraz świętego Jana. Golgotę wykonano w 1974 roku z ogromnych głazów pochodzących z konińskich kopalni węgla brunatnego, liczących około 50 mln lat, ważących ponad 10 ton. Obok olbrzymich głazów znajdują się tam miliony małych kamyków z miejsc bitew, na których przelano polską krew.

Zwiedzaliśmy także Bazylikę Licheńską, a najodważniejsi udali się na wieże liczącą ponad 141 metrów pokonując tym samym 762 stopnie schodów skąd rozciąga się wspaniały widok na lasy, jeziora i okoliczne pola.

Kolejna pielgrzymka młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej przypadnie w poniedziałek, 30 września 2019 r.

INTENCJA PAPIESKA NA SIERPIEŃ 2019 R.:

Intencja ewangelizacyjna: Aby rodziny dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej «laboratoriami humanizacji».

• Dwóch grotołazów utknęło w jaskini
    W Tatrach trwa wyprawa ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, gdzie utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda.
  • Marszałek Senatu: będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy o sprawie ekshumacji
    Będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o sprawie ekshumacji; myślę, że w niedługim czasie dojdzie do zgody i rozpoczęcia prac ekshumacyjnych, bo musimy znaleźć wszystkie groby: legionistów z 1920 r., groby z 1939 r. i z rzezi wołyńskiej z 1943 r. – oświadczył w sobotę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

18 sierpnia – Nabożeństwo do Michała Archanioła – o godz.  11:30

24 sierpnia / sobota / Dożynki  Powiatowo  - Gminne – msza św. dożynkowa z wieńcami – o godz. 14:00 następnie przemarsz na  boisko przy ul. Kasztelańskiej.

MAI

Maryja Wniebowzięta

Obchodzona 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz...

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

• Abp Hoser: rośnie liczba pielgrzymów w Medziugorie
    Do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie przybywa coraz więcej pielgrzymów. Rocznie docierają tu nawet trzy miliony pielgrzymów, większość w okresie letnim. Mówi o tym w wywiadzie dla włoskiej agencji SIR abp Henryk Hoser, którego papież Franciszek mianował specjalnym wizytatorem apostolskim parafii w Medziugoriu.
  • Pokój, spokój i niepokój
    Odpowiedź, której Jezus udziela na postawione przez siebie pytanie, jest wysoce niepokojąca i tajemnicza. To istna bomba rozsadzająca nasze przekonanie, że już znamy Jezusa.
  • Inauguracyjne zwycięstwo Realu Madryt w Lidze Hiszpańskiej
    Piłkarze Realu Madryt od wyjazdowej wygranej z Celtą Vigo 3:1 rozpoczęli sezon 2019/20 hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewskim" nie przeszkodziła absencja kontuzjowanego Edena Hazarda oraz czerwona kartka Luki Modrica.