KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 I 17:30

-   Od 10.11.2019 - o godz. 15:00 w parafii bl. Bp. M. Kozala rozpoczoł się Kurs przedmałżeński. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi przygotowujących się do  Sakramentu  Małżeństwa.

Rekolekcje  ADWENTOWE  w naszej  parafii  od 15 – 17  grudnia  2019 r,

Dzisiaj druga niedziela Adwentu - już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie". Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spra­gnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.  Również dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzina Łaski od 15:00 – 16:00 Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.  Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. – zapowiedziała Panna Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

W piątek 13.12.2019 r.,  przypada 38 rocznica stanu wojennego. Zapraszamy na wieczorną mszę św. i nabożeństwo.

14 grudnia br. – w sobotę o godz.  odbędzie się spotkanie wigilijne, tradycyjnie organizowane przez Starostwo Powiatowe w Lipnie, i naszą Gminę.

Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Młodzież modliła się i prosiła Ducha Świętego o potrzebne dary w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz w intencji egzaminów i dobrych wyborów jakie staną przed nimi w tym roku szkolnym.

Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie przy dzwonnicy. Towarzyszyła nam tam katecheza, ewangelizacyjne dramy, świadectwa młodych ludzi oraz religijny taniec i śpiew.

Kulminacją spotkania była Msza Święta w bazylice licheńskiej. W kazaniu kaznodzieja zwrócił uwagę, że w budowaniu relacji z Jezusem ważne jest Jego poznanie i zakochanie w Nim.

Po Mszy świętej był wspólny posiłek przygotowany dla wszystkich przez Ojców Marianów.

Ostatnim elementem naszej pielgrzymki była droga krzyżowa na Golgocie – sztucznie usypanej, 25-metrowej kamiennej górze z labiryntem korytarzy, grot, kapliczek, płaskorzeźb. Na jej szczycie ustawiono krzyż i figury Matki Bożej oraz świętego Jana. Golgotę wykonano w 1974 roku z ogromnych głazów pochodzących z konińskich kopalni węgla brunatnego, liczących około 50 mln lat, ważących ponad 10 ton. Obok olbrzymich głazów znajdują się tam miliony małych kamyków z miejsc bitew, na których przelano polską krew.

Zwiedzaliśmy także Bazylikę Licheńską, a najodważniejsi udali się na wieże liczącą ponad 141 metrów pokonując tym samym 762 stopnie schodów skąd rozciąga się wspaniały widok na lasy, jeziora i okoliczne pola.

Kolejna pielgrzymka młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej przypadnie w poniedziałek, 30 września 2019 r.

• Trump: Korea Płn. musi się zdenuklearyzować
    Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że Korea Płn. musi się zdenuklearyzować, a jej przywódca Kim Dzong Un ryzykuje, że „straci wszystko”, jeśli znowu podejmie wrogie działania. Pjongjang poinformował wcześniej o udanym „ważnym teście”.
  • USA: Raport potwierdzi słuszność śledztwa FBI w sprawie Russiagate
    Oczekuje się, że raport resortu sprawiedliwości USA, który ukaże się w poniedziałek, potwierdzi słuszność śledztwa FBI i specjalnego prokuratora Roberta Muellera w sprawie kontaktów otoczenia Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla – pisze w niedzielę Associated Press.

Polonia Christiana 24