Diecezja Włocławska

„Rok 2020 Rokiem Życia" konkursy plastyczne, wokalne i literackie (zaproszenie)

XVI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA I DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA pod hasłem Rok 2020 Rokiem Życia"
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy plastyczne, wokalne i literackie

Konkurs 2020

XX Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim (zapowiedź)

NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.02.2020 r., - godz. 17:30
W każdy piątek. - godz.17:30
Msza św. za wstawiennictwem MB. Bolesnej

KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 i 17:30

We wtorek 18 lutego po mszy o godz. 17:30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla Kl. VIII i III Komunijnych. Na prośbę rodziców od przyszłej niedzieli  w 2 i 4 niedzielę o godz. 11:30, będziemy sprawować mszę św. dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w tej mszy św.

Zapraszamy w każdy piątek o godz. 17:30 na mszę do MB Bolesnej.

Od 08 – 10 marca 2020 r., odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez Michaelitę, o Andrzeja Żarkowskiego. Prosimy o zarezerwowanie czasu w naszych rodzinach na te święte  ćwiczenia duchowne, które dla nas katolików są obowiązkowe./ przypominamy o tym obowiązku /

W tym tygodniu, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Młodzież modliła się i prosiła Ducha Świętego o potrzebne dary w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz w intencji egzaminów i dobrych wyborów jakie staną przed nimi w tym roku szkolnym.

Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie przy dzwonnicy. Towarzyszyła nam tam katecheza, ewangelizacyjne dramy, świadectwa młodych ludzi oraz religijny taniec i śpiew.

Kulminacją spotkania była Msza Święta w bazylice licheńskiej. W kazaniu kaznodzieja zwrócił uwagę, że w budowaniu relacji z Jezusem ważne jest Jego poznanie i zakochanie w Nim.

Po Mszy świętej był wspólny posiłek przygotowany dla wszystkich przez Ojców Marianów.

Ostatnim elementem naszej pielgrzymki była droga krzyżowa na Golgocie – sztucznie usypanej, 25-metrowej kamiennej górze z labiryntem korytarzy, grot, kapliczek, płaskorzeźb. Na jej szczycie ustawiono krzyż i figury Matki Bożej oraz świętego Jana. Golgotę wykonano w 1974 roku z ogromnych głazów pochodzących z konińskich kopalni węgla brunatnego, liczących około 50 mln lat, ważących ponad 10 ton. Obok olbrzymich głazów znajdują się tam miliony małych kamyków z miejsc bitew, na których przelano polską krew.

Zwiedzaliśmy także Bazylikę Licheńską, a najodważniejsi udali się na wieże liczącą ponad 141 metrów pokonując tym samym 762 stopnie schodów skąd rozciąga się wspaniały widok na lasy, jeziora i okoliczne pola.

Kolejna pielgrzymka młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej przypadnie w poniedziałek, 30 września 2019 r.

• Słony rachunek dla warszawskiego MPWiK
    Potwierdzam, że w czwartek wpłynęło do MPWiK pismo z Wód Polskich, w którym jest mowa o naliczeniu opłaty podwyższonej w wysokości 10,5 mln zł – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. Jak zaznaczył, pismo podlega analizie i jest za wcześnie, aby odpowiedzieć, czy zostanie zareklamowane.
  • Chiny: W Hubei większość firm nie wznowi pracy przed 10 marca
    W dotkniętej epidemią koronawirusa prowincji Hubei w środkowych Chinach większość firm nie będzie mogła wznowić działalności przed 10 marca – ogłosiły w czwartek miejscowe władze. Z zakazu wyłączono firmy kluczowe dla interesu narodowego i publicznego.

Polonia Christiana 24