KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNIE  -  17:00 i 17:30
                        W każdy piątek o godz. 17:30 - msza św  przez wstawennictwo  MB Bolesnej.

PRZYJDŹ NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ! NIE ZOSTAWAJ W DOMU.

Drodzy Parafianie  !

!  Spowiedź codziennie przed i po Maszach, św.  Kancelaria od godz. 16:00 do 17:00

W przyszłą niedzielę  spotkanie przed bierzmowaniem po mszy o godz. 8:30, oraz kl. III – komunijnych po mszy sw. o godz 11:30  – Jest to ostatnia niedziela sprawowania mszy św. w Konotopiu.

rysunek przedstawia: obramówka postacie przedstawiające zawody oraz napis "Konkurs mój wymarzony zawód dla wszystkich uchniów 7. i 8. klasy szkoły podstawowej"

Plakat przedstawia rachmistrza telefonicznego, tekst powszechny spis rolny 01.09-30.11.2020, Rolniku! od 16 września może do ciebie zadzwonić rachmistrz, strony i logo gus

Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmiało: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Młodzież modliła się i prosiła Ducha Świętego o potrzebne dary w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz w intencji egzaminów i dobrych wyborów jakie staną przed nimi w tym roku szkolnym.

Pielgrzymkę rozpoczęło spotkanie przy dzwonnicy. Towarzyszyła nam tam katecheza, ewangelizacyjne dramy, świadectwa młodych ludzi oraz religijny taniec i śpiew.

Kulminacją spotkania była Msza Święta w bazylice licheńskiej. W kazaniu kaznodzieja zwrócił uwagę, że w budowaniu relacji z Jezusem ważne jest Jego poznanie i zakochanie w Nim.

Po Mszy świętej był wspólny posiłek przygotowany dla wszystkich przez Ojców Marianów.

Ostatnim elementem naszej pielgrzymki była droga krzyżowa na Golgocie – sztucznie usypanej, 25-metrowej kamiennej górze z labiryntem korytarzy, grot, kapliczek, płaskorzeźb. Na jej szczycie ustawiono krzyż i figury Matki Bożej oraz świętego Jana. Golgotę wykonano w 1974 roku z ogromnych głazów pochodzących z konińskich kopalni węgla brunatnego, liczących około 50 mln lat, ważących ponad 10 ton. Obok olbrzymich głazów znajdują się tam miliony małych kamyków z miejsc bitew, na których przelano polską krew.

Zwiedzaliśmy także Bazylikę Licheńską, a najodważniejsi udali się na wieże liczącą ponad 141 metrów pokonując tym samym 762 stopnie schodów skąd rozciąga się wspaniały widok na lasy, jeziora i okoliczne pola.

Kolejna pielgrzymka młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej przypadnie w poniedziałek, 30 września 2019 r.

KEP - aktualności

Ostrzeżenia pogodowe !