KANCELARIA PARAFILALNA CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. OD 16:00 DO 17:00

MSZE ŚWIETE W DZIEŃ POWSZEDNI  -  17:00 I 17:30

-   Od 10.11.2019 - o godz. 15:00 w parafii bl. Bp. M. Kozala rozpoczoł się Kurs przedmałżeński. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi przygotowujących się do  Sakramentu  Małżeństwa.

Rekolekcje  ADWENTOWE  w naszej  parafii  od 15 – 17  grudnia  2019 r,

Dzisiaj druga niedziela Adwentu - już od wielu lat tradycyjnie w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie". Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spra­gnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.  Również dziś obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzina Łaski od 15:00 – 16:00 Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.  Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. – zapowiedziała Panna Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

W piątek 13.12.2019 r.,  przypada 38 rocznica stanu wojennego. Zapraszamy na wieczorną mszę św. i nabożeństwo.

14 grudnia br. – w sobotę o godz.  odbędzie się spotkanie wigilijne, tradycyjnie organizowane przez Starostwo Powiatowe w Lipnie, i naszą Gminę.

To będzie już czwarty memoriał upamiętniający męczeństwo katolickich księży i najważniejszy. Oprócz nich w Rosji na temat martyrologii duchowieństwa nic nie ma – zwraca uwagę. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Pożarski przypomina, że pierwszy memoriał ustanowiony został jeszcze w 1997 r. w Sandarmochu (Republika Karelii), w miejscu śmierci 23 księży z gułagu na Wyspach Sołowieckich. Potem był drugi (w 2010 roku) na cmentarzu ofiar stalinowskich w Lewaszowie koło Petersburga. Upamiętnia 12 księży rozstrzelanych w Leningradzie. Trzeci podobny memoriał znalazł się rok później na dawnym cmentarzu Wyborskim w Petersburgu. – W czasach, gdy niszczy się autorytet księży, kapłani męczennicy powinni być dla nas bohaterami naszej chrześcijańskiej wiary – wskazuje ks. Pożarski. Zaznacza, że pamięć o męczeństwie duchownych pobudza wiernych do wytrwania w wierze w każdej trudnej sytuacji życiowej. – Są takie sprawy dotyczące wiary, że w żaden sposób nie można iść na kompromisy, aby ocalić swoje doczesne życie – podkreśla postulator procesu beatyfikacyjnego rosyjskich katolickich męczenników XX wieku.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/202445,meczenscy-kaplani.html

• Trump: Korea Płn. musi się zdenuklearyzować
    Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że Korea Płn. musi się zdenuklearyzować, a jej przywódca Kim Dzong Un ryzykuje, że „straci wszystko”, jeśli znowu podejmie wrogie działania. Pjongjang poinformował wcześniej o udanym „ważnym teście”.
  • USA: Raport potwierdzi słuszność śledztwa FBI w sprawie Russiagate
    Oczekuje się, że raport resortu sprawiedliwości USA, który ukaże się w poniedziałek, potwierdzi słuszność śledztwa FBI i specjalnego prokuratora Roberta Muellera w sprawie kontaktów otoczenia Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla – pisze w niedzielę Associated Press.

Polonia Christiana 24