NABOŻEŃSTWO DO MICHAŁA ARCHANIOŁA
18.09.2019 r., - godz. 18:00
Nabożeństwo Fatimskie
13.09.2019 r. Zapraszamy !
WAKACJE 2019
PAMIĘTAJ O MSZY ŚW. w NIEDZIELĘ i PIĄTKU MIESIĄCA ! !
Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie
Zdjęcie przedstawiające Jezusa z widzenia br. Elii (fot. jajestem.org.pl)
SIERPIEŃ
Miesiąc abstynencji od alkoholu , by rodzina była szczęśliwa !
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU od godz. 17:30 do 18:00

To będzie już czwarty memoriał upamiętniający męczeństwo katolickich księży i najważniejszy. Oprócz nich w Rosji na temat martyrologii duchowieństwa nic nie ma – zwraca uwagę. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Pożarski przypomina, że pierwszy memoriał ustanowiony został jeszcze w 1997 r. w Sandarmochu (Republika Karelii), w miejscu śmierci 23 księży z gułagu na Wyspach Sołowieckich. Potem był drugi (w 2010 roku) na cmentarzu ofiar stalinowskich w Lewaszowie koło Petersburga. Upamiętnia 12 księży rozstrzelanych w Leningradzie. Trzeci podobny memoriał znalazł się rok później na dawnym cmentarzu Wyborskim w Petersburgu. – W czasach, gdy niszczy się autorytet księży, kapłani męczennicy powinni być dla nas bohaterami naszej chrześcijańskiej wiary – wskazuje ks. Pożarski. Zaznacza, że pamięć o męczeństwie duchownych pobudza wiernych do wytrwania w wierze w każdej trudnej sytuacji życiowej. – Są takie sprawy dotyczące wiary, że w żaden sposób nie można iść na kompromisy, aby ocalić swoje doczesne życie – podkreśla postulator procesu beatyfikacyjnego rosyjskich katolickich męczenników XX wieku.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/202445,meczenscy-kaplani.html

INTENCJA PAPIESKA NA SIERPIEŃ 2019 R.:

Intencja ewangelizacyjna: Aby rodziny dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej «laboratoriami humanizacji».

• Dwóch grotołazów utknęło w jaskini
    W Tatrach trwa wyprawa ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, gdzie utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda.
  • Marszałek Senatu: będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy o sprawie ekshumacji
    Będę rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o sprawie ekshumacji; myślę, że w niedługim czasie dojdzie do zgody i rozpoczęcia prac ekshumacyjnych, bo musimy znaleźć wszystkie groby: legionistów z 1920 r., groby z 1939 r. i z rzezi wołyńskiej z 1943 r. – oświadczył w sobotę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

18 sierpnia – Nabożeństwo do Michała Archanioła – o godz.  11:30

24 sierpnia / sobota / Dożynki  Powiatowo  - Gminne – msza św. dożynkowa z wieńcami – o godz. 14:00 następnie przemarsz na  boisko przy ul. Kasztelańskiej.

MAI

Maryja Wniebowzięta

Obchodzona 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz...

Najciekawsze w Denon.pl

DEON.pl

• Abp Hoser: rośnie liczba pielgrzymów w Medziugorie
    Do Medziugoria w Bośni i Hercegowinie przybywa coraz więcej pielgrzymów. Rocznie docierają tu nawet trzy miliony pielgrzymów, większość w okresie letnim. Mówi o tym w wywiadzie dla włoskiej agencji SIR abp Henryk Hoser, którego papież Franciszek mianował specjalnym wizytatorem apostolskim parafii w Medziugoriu.
  • Pokój, spokój i niepokój
    Odpowiedź, której Jezus udziela na postawione przez siebie pytanie, jest wysoce niepokojąca i tajemnicza. To istna bomba rozsadzająca nasze przekonanie, że już znamy Jezusa.
  • Inauguracyjne zwycięstwo Realu Madryt w Lidze Hiszpańskiej
    Piłkarze Realu Madryt od wyjazdowej wygranej z Celtą Vigo 3:1 rozpoczęli sezon 2019/20 hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewskim" nie przeszkodziła absencja kontuzjowanego Edena Hazarda oraz czerwona kartka Luki Modrica.