KANCELARIA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  W GODZ. 16:00 - 17;00 Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30 do 18:00.  Msze sw. 17:00 i 18:00, w sobotę 17:30 i 18:00.

Tych, którzy nie mogą pojechać autokarem na uroczystości
“Polska pod krzyżem”
  we Włocławku - Kruszynie, zapraszamy

czuwanie pod krzyżem o godz. 18:00 do naszego Kościoła.                Podobny obraz

Program -  18:00 – Msza Święta i  18:30 – Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną,  - ucałowanie relikwiarza krzyża św.

Polska Pod Krzyżem – transmisja on-line

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wydarzenie Polska pod Krzyżem będzie transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online będzie na stronach:
WWW.TVP.INFOWWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.
DROGA KRZYŻOWA będzie transmitowana od godziny 20:15 na antenie TVP1 oraz na falach radiowej Jedynki. Przez cały dzień towarzyszy nam ekipa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Prosimy Was o modlitwę za wszystkich ludzi mediów pracujących przy Polsce pod Krzyżem

Ostrzeżenia pogodowe !

Tekst: s. Teresa Zintel USJK
Muzyka: Bogdan Niemasik (diecezja legnicka)

Ref.
W sercu noszę Boże Słowo
Ono stwarza mnie na nowo.
Boża miłość daje tchnienie
Ona dla mnie jest zbawieniem.
W sercu noszę Boże Słowo
Ono stwarza mnie na nowo.

1.
Moje serce Boga przyjąć umie,
kiedy Boże Imię ze czcią mówię.
Boża miłość - Boże tchnienie -
Bożym czyni mnie stworzeniem.

2.
Słucham - czytam z wiarą Ewangelię
i jak ziarno Słowo wzrasta we mnie.
Niech kształtuje moje serce
na odważne i rycerskie.

3.
Moje serce grzech zabrudzić może,
z żalem, ufnie proszę dobry Boże,
niech przemienia Słowo Twoje
myśli, słowa, czyny moje.

4.
Gdy z miłością przyjmę Boże, Ciebie,
Twym spojrzeniem ujrzę świat i siebie.
Z sercem nowym, człowiek nowy,
Twą miłością przemieniony.

5.
Teraz wiernie strzec mi trzeba Słowa
i z radością w sobie Je zachować,
w ciszy przed hałasem świata
w Nim rozkochać - z Nim się zbratać

Polonia Christiana 24

• Vittorio Messori: Kościół pochodzi od Chrystusa, siły zła nie zwyciężą

Martwię się, ale nie jestem zdesperowany, ponieważ Kościół nie pochodzi od Bergoglio ani od biskupów, ale tylko od Chrystusa, i On rządzi nim z mądrością – powiedział Vittorio Messori, włoski pisarz i publicysta katolicki, komentując obecną kryzysową sytuację w Kościele.

• Watykanista o protestujących w Hongkongu i braku reakcji Watykanu

Według włoskiego watykanisty Sandro Magistra, ceną za porozumienie chińsko-watykańskie jest milczenie Stolicy Apostolskiej w drażliwych kwestiach. Chodzi o ciszę wobec trwających w Hongkongu protestów, w których istotną rolę odgrywają katolicy, stanowiący 8 procent ludności regionu.

MAI

Aktualności - MAIKA

Maika Kanał RSS - Aktualności
  • Ekologicznie przez Europę!
    Nasza Pierwsza Emobilna Pielgrzymka Polska – Watykan dociera coraz dalej! Pielgrzymi odkrywają nowe szlaki, dyskutują nad obecnością ekologii w codziennym życiu i ubogacają się duchowo.
  • Miesięcznik dla ministrantów “Króluj nam Chryste”
    “Króluj nam Chryste” to ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów. Ma on na celu nie tylko integrację Służby Liturgicznej Ołtarza w Polsce, ale także ma pomagać w formacji duchowej i intelektualnej młodych chłopaków.
  • Instruktaż ładowania pojazdów elektrycznych
    Mieliście okazję ładować samochód elektryczny? Może myślicie, że to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Kilka sekund i ładowanie rozpoczęte! Zapraszamy do obejrzenia instruktażu!