Tekst: s. Teresa Zintel USJK
Muzyka: Bogdan Niemasik (diecezja legnicka)

Ref.
W sercu noszę Boże Słowo
Ono stwarza mnie na nowo.
Boża miłość daje tchnienie
Ona dla mnie jest zbawieniem.
W sercu noszę Boże Słowo
Ono stwarza mnie na nowo.

1.
Moje serce Boga przyjąć umie,
kiedy Boże Imię ze czcią mówię.
Boża miłość - Boże tchnienie -
Bożym czyni mnie stworzeniem.

2.
Słucham - czytam z wiarą Ewangelię
i jak ziarno Słowo wzrasta we mnie.
Niech kształtuje moje serce
na odważne i rycerskie.

3.
Moje serce grzech zabrudzić może,
z żalem, ufnie proszę dobry Boże,
niech przemienia Słowo Twoje
myśli, słowa, czyny moje.

4.
Gdy z miłością przyjmę Boże, Ciebie,
Twym spojrzeniem ujrzę świat i siebie.
Z sercem nowym, człowiek nowy,
Twą miłością przemieniony.

5.
Teraz wiernie strzec mi trzeba Słowa
i z radością w sobie Je zachować,
w ciszy przed hałasem świata
w Nim rozkochać - z Nim się zbratać

INTENCJA PAPIESKA NA LIPIEC 2019 R.:

Intencja powszechna: Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

• 95. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego (zapowiedź)

W sobotę 3 sierpnia br. o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej ks. bp Wiesław Mering będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji 95. rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin.

Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, który na stałe zawiśnie w kaplicy święceń Sługi Bożego.