KANCELARIA CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  W GODZ. 16:00 - 17;00 Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30 do 18:00.  Msze sw. 17:00 i 18:00, w sobotę 17:30 i 18:00.

Tych, którzy nie mogą pojechać autokarem na uroczystości
“Polska pod krzyżem”
  we Włocławku - Kruszynie, zapraszamy

czuwanie pod krzyżem o godz. 18:00 do naszego Kościoła.                Podobny obraz

Program -  18:00 – Msza Święta i  18:30 – Droga Krzyżowa połączona z procesją Eucharystyczną,  - ucałowanie relikwiarza krzyża św.

Polska Pod Krzyżem – transmisja on-line

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Wydarzenie Polska pod Krzyżem będzie transmitowane w CAŁOŚCI, od godziny 11:00 do godziny 22:15.

Transmisja online będzie na stronach:
WWW.TVP.INFOWWW.VOD.TVP.PL oraz WWW.POLSKAPODKRZYZEM.PL.
DROGA KRZYŻOWA będzie transmitowana od godziny 20:15 na antenie TVP1 oraz na falach radiowej Jedynki. Przez cały dzień towarzyszy nam ekipa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Prosimy Was o modlitwę za wszystkich ludzi mediów pracujących przy Polsce pod Krzyżem

Ostrzeżenia pogodowe !

INTENCJA PAPIESKA NA WRZESIEŃ 2019 R.:

Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

KOŚCIÓŁ W GRODZENIU

Kościół p.w. św. Piotra i Pawła jest kościołem filialnym należącym do Parafii p.w. św. Wojciecha w Kikole. Jest to świątynia barokowa, otynkowana, murowana z cegły. Posiada prostokątną nawę poprzedzoną kwadratową kruchtą.  W fasadzie szczyt ujęty jest spływami z nadstawką z półkolisty przyczółkiem w zwieńczeniu. Szczyt kruchty również objęty  falistymi spływami. Siodłowy dach pokryty blachą, zwieńczoną wieżyczką na sygnaturkę. Wnętrze nakryte stropem. Chór muzyczny drewniany, nadwieszony. Wystrój wnętrza i wyposażenie kościoła przeważnie barokowe: ławy, obrazy, krucyfiksy i lichtarze. Przy wejściu pod balustradą wmurowano tablicę erekcyjną z czarnego marmuru. Wokół kościoła jeszcze na początku XX w. funkcjonował cmentarz grzebalny.

Remont kościółka - 2012 r.

Polonia Christiana 24

• Vittorio Messori: Kościół pochodzi od Chrystusa, siły zła nie zwyciężą

Martwię się, ale nie jestem zdesperowany, ponieważ Kościół nie pochodzi od Bergoglio ani od biskupów, ale tylko od Chrystusa, i On rządzi nim z mądrością – powiedział Vittorio Messori, włoski pisarz i publicysta katolicki, komentując obecną kryzysową sytuację w Kościele.

• Watykanista o protestujących w Hongkongu i braku reakcji Watykanu

Według włoskiego watykanisty Sandro Magistra, ceną za porozumienie chińsko-watykańskie jest milczenie Stolicy Apostolskiej w drażliwych kwestiach. Chodzi o ciszę wobec trwających w Hongkongu protestów, w których istotną rolę odgrywają katolicy, stanowiący 8 procent ludności regionu.

MAI

Aktualności - MAIKA

Maika Kanał RSS - Aktualności
  • Ekologicznie przez Europę!
    Nasza Pierwsza Emobilna Pielgrzymka Polska – Watykan dociera coraz dalej! Pielgrzymi odkrywają nowe szlaki, dyskutują nad obecnością ekologii w codziennym życiu i ubogacają się duchowo.
  • Miesięcznik dla ministrantów “Króluj nam Chryste”
    “Króluj nam Chryste” to ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów. Ma on na celu nie tylko integrację Służby Liturgicznej Ołtarza w Polsce, ale także ma pomagać w formacji duchowej i intelektualnej młodych chłopaków.
  • Instruktaż ładowania pojazdów elektrycznych
    Mieliście okazję ładować samochód elektryczny? Może myślicie, że to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Kilka sekund i ładowanie rozpoczęte! Zapraszamy do obejrzenia instruktażu!