Diecezja Włocławska

„Rok 2020 Rokiem Życia" konkursy plastyczne, wokalne i literackie (zaproszenie)

XVI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA I DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA pod hasłem Rok 2020 Rokiem Życia"
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłaszają konkursy plastyczne, wokalne i literackie

Konkurs 2020

XX Sympozjum Naukowe w Kazimierzu Biskupim (zapowiedź)

KOŚCIÓŁ W GRODZENIU

Kościół p.w. św. Piotra i Pawła jest kościołem filialnym należącym do Parafii p.w. św. Wojciecha w Kikole. Jest to świątynia barokowa, otynkowana, murowana z cegły. Posiada prostokątną nawę poprzedzoną kwadratową kruchtą.  W fasadzie szczyt ujęty jest spływami z nadstawką z półkolisty przyczółkiem w zwieńczeniu. Szczyt kruchty również objęty  falistymi spływami. Siodłowy dach pokryty blachą, zwieńczoną wieżyczką na sygnaturkę. Wnętrze nakryte stropem. Chór muzyczny drewniany, nadwieszony. Wystrój wnętrza i wyposażenie kościoła przeważnie barokowe: ławy, obrazy, krucyfiksy i lichtarze. Przy wejściu pod balustradą wmurowano tablicę erekcyjną z czarnego marmuru. Wokół kościoła jeszcze na początku XX w. funkcjonował cmentarz grzebalny.

Remont kościółka - 2012 r.

Polonia Christiana 24

Ostrzeżenia pogodowe !