W niedzielę, 14 kwietnia br., rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będzie on obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Materiały duszpasterskie na ten Tydzień zostały przesłane do parafii w Wielkim Poście. Niedziela ta jest także ósmym Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku lekturą będzie księga Dziejów Apostolskich.  Dziś upamiętniamy rocznicę chrztu  Polski, który prawdopodobnie odbył się 14 kwietnia 966 roku. Chrzest Polski, przyjęty przez księcia Polan Mieszka I, zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Niekiedy uważa się go również za symboliczny początek państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego.

Nie możemy stać z boku z założonymi rękoma, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości – mówi abp Stanisław Gądecki, były przewodniczący KEP, zapraszając na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie. Marsz będzie wielką manifestacją w obronie życia, rodziny, wartości i niepodległości oraz wyrazem solidarności z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, zwłaszcza dziećmi zagrożonymi aborcją. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski Marsz rozpocznie się  o godz. 12. 30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Wcześniej, o godz. 11,00 w warszawskiej Archikatedrze oraz Katedrze warszawsko – praskiej odprawione zostaną Msze św. O godz. 12.15 zaplanowano akcję „Pieluszka dla maluszka” , będąca konkretnym wsparciem dla potrzebujących matek i dzieci.

Kilka tysięcy wiernych z diecezji włocławskiej, wraz z duszpasterzami, przybyli w sobotę, 13 kwietnia, na Jasną Górę, by dziękować za nawiedzenie Matki Bożej w diecezji. Diecezjalna pielgrzymka rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim poprzedniego dnia, z rozważaniem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Sobotnie dziękczynienie rozpoczęło nabożeństwo Drogi światła, które poprowadził ks. Ireneusz Świątek, rektor WSD we Włocławku. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była Msza św. na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem biskupa włocławskiego, a koncelebrowana m.in. przez biskupa seniora Stanisława Gębickiego.  W imeniu naszej Parafii w tej pięknej pielgrzymce dziękczynnej udział  wzięło 55 osób. Dziękujemy pielgrzymom.

W przyszłą niedzielę spotkania dla kl. VI i VII i kl  w wyznaczonych godzinach. 21 kwietnia o godz. 12,00 -  Odpust ku czci św. Wojciecha. Mszy św. odpustowej przewodniczyć  będzie Kd. Dr hab. Jacek Szymański.  Zapraszamy OSP, asystę, ministrantów,  dzieci z kwiatkami, młodzież i wszystkich Parafian.

Cześć i miłość Jezusa promieniowały z Twego oblicza i
dla Niego oddałeś radośnie swe młode młode życie.
I my zawsze chcemy nosić Jezusa w swym sercu,
chcemy ze skupieniem, z czcią i miłością chodzić wokół Jego ołtarza.
Chcemy nieść Jezusa do domu, do szkoły i wszędzie przez dobry przykład.
Pomóż nam i spraw, abyśmy całym życiem tylko Jemu służyli i do Niego należeli.
Teraz i na wieki. Amen.

Do świętego Dominika Savio:
Święty mój patronie Dominiku Savio
jesteś moim pełnym chwały obrońcą.
W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa,
a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość,
pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.
Od dawna poświęciłem się tobie,
ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem
i wstyd mi nazywać ciebie swoim,
bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się
wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.
Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę.
Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale,
 wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom
abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach:
w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie,
sprawiedliwości umiarkowaniu, a również w pokorze,
w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.