Dzisiejszą Niedzielą Palmową  rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać wielkie tajemnice naszego zbawienia. Ich rozpamiętywanie i udział  w nabożeństwach pomoże nam pogłębić naszą więź ze Zbawicielem - Jezusem Chrystusem. Uroczysta liturgia Niedzieli Palmowej o godz.1130 . Jutro  od godz. 9:00 – odwiedzimy chorych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym  roku liturgicznym dlatego zapraszamy  do bardzo licznego udziału w nabożeństwach:

Wielki Czwartek  będziemy przeżywać pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 1800 - sprawowana w intencji dziękczynnej za dar Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii . Po zakończonej Mszy św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiemy do Ciemnicy, która symbolizuje  modlitwę Jezusa w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie, uwięzienie, czas opuszczenia i trwogę konania. . Adoracja w ciemnicy do godz. 2030.

Wielki Piątek  - w tym dniu nie ma Mszy św. Adoracja w Ciemnicy od godz. 900. Zapraszamy na godz. 15:00 – Godzina śmierci Jezusa – rozpoczniemy  Nowennę do Miłosierdzia Bożego
 Natomiast o godz. 1800 - Liturgia Męki Pańskiej. Nabożeństwo  to składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji Krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2030. W tym dniu obowiązuje ścisły post bez żadnej dyspensy.  Zapraszamy  OSP  ze wszystkich jednostek naszej parafii, aby tradycyjnie podjęli czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. .

Wielka Sobota  - adoracja Jezusa Eucharystycznego przy Grobie od godz. 900 .  Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w Kościele co godzinę  o godz.  0900 – 1300.  W  kościele w Grodzeniu godz. 900 ,  Konotopie  Kościół – godz. 10:00  Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 1930 obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece (lub paschaliki). Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni – rozpoczyna się Liturgia Słowa, następnie liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia - uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa .  Serdecznie zapraszamy !!!!

Niedziela Zmartwychwstania – Msze  św. o godz. 600  Rezurekcja z procesją / zapraszamy  OSP, asystę, , ministrantów i wszystkich wiernych /   830, 1000 Grodzeń , 1130 i  1600Sakrament Pokuty od poniedziałku do piątku włącznie na mszach św. wieczornych ( Wyjatek środa . We czwartek  od godz.17:30 i po mszy św.  Kancelaria czynna do Wielkiej Środy.

21 kwietnia Odpust ku czci św. Wojciecha o godz. 12:00

Sprawy parafialne : Wyrażamy podziękowanie za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne podziękowanie za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w miniony  piątek :  OSP, policji, prowadzącym rozważania, ministrantom, panu organiście i pani kościelnej, wszystkim, którzy ubrali okna emblematami Krzyża i licznym uczestnikom tego pięknego nabożeństwa. Również za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej od godz. 20,00 do 0,30  - Ks. Piotrowi, policji, wszystkim uczestnikom.  Podziękowanie  za  wykonanie  palm. Kl. III a i III b, VII a , przedszkolakom, grupie państwa Rumińskich., pani Joanne.

Litania dziękczynna do Matki Boskiej Częstochowskiej
Matko Boska Częstochowska, Zwycięska Królowo Polski!
Stajemy przed Tobą Matko nasza, która patrzysz od sześciu
wieków z Cudownego Obrazu na Jasnej Górze w głębię serc
i dusz naszych. Ty z miłością pochylasz się nad polską ziemią.
Jesteś dla Narodu naszego niepojętym Znakiem łaski Boga,
przecennym darem Ojca niebieskiego. Dana jako pomoc ku obronie
Narodu naszego, trwasz wiernie i zwycięsko pośród nas.
Obecna w tajemnicy Chrystusa i Kościoła wyjednujesz nam moce
Boże przez długie wieki.
Za to, że jesteś od sześciu wieków na Jasnej Górze,
Za to, że prowadzisz nas bezpieczną drogą do swojego Syna,
Za to, ze obecnością swoją ubogacasz Kościół w Polsce,
Za to, że uratowałaś wiarę i chrześcijańską kulturę Narodu,
Za to, że Ojczyznę naszą za swoje Królestwo obrałaś,
Za to, że jesteś nam szczególną pomocą i światłem na progu trzeciego Tysiąclecia,
Za to, że bronisz nas przed zalewem zobojętnienia, niewiary i ateizmu,
Za to, że jesteś Matką i Wychowawczynią młodych pokoleń,
Za to, że stałaś się ideałem i wzorem polskiej kobiety,
Za to, że byłaś nam mocą Zwycięstwa w walce o wolność,
Za to, że wspierałaś nas nieustannie w latach doświadczeń i niewoli,
Za to, że wzywasz nas do odpowiedzialności za Kościół w Milenijnym Akcie Oddania,
Za to, że jednoczysz w miłości i wierności nasze małżeństwa i rodziny,
Za to, że wezwałaś nas do odnowy życia w Jasnogórskich ślubach Narodu,
Za to, że czuwasz nad nami przez Twój Jasnogórski Obraz w świątyniach i w domach rodzinnych,
Za to, ze jesteś dla nas Bramą Niebios.
Przykładowy obraz
Módlmy się:
Błogosławiona Bogarodzico Wspomożycielko, racz przyjąć ten korny hołd naszej wdzięczności. Ogrom twojego przez wieki wstawiennictwa i otrzymane łaski budzą w nas nadzieję i pragnienie dalszej wierności Tobie, którą nieustannie nam przykazujesz: "Cokolwiek wam każe mój Syn - czyńcie".

Posłuszni Twojemu wezwaniu stajemy do pomocnej służby Kościołowi w rozwijaniu Chrystusowego Królestwa w Ojczyśnie naszej i świecie.

Pragniemy wraz z tobą wielbić bez końca Tego, który uczynił Ci tak wielkie rzeczy, że Błogosławioną zwą Cię wszystkie pokolenia. Jemu Cześć i Chwała na wieki. Amen.